Сите љубовни бродоломи на најпознатото ријалити семејство! Ким по трети пат ќе се разведува?

27 февруари, 2021
2_KARDASHIANS

Љубовните бродоломи се честа појава во кланот Кардашиан-Џенер, и додека сите славни сестри немаат среќа во љубовта, ништо не е поинаку ниту во љубовниот авион на нивната мајка. Се сетивме на сите разводи во популарното семејство.


По повеќемесечни шпекулации, Ким Кардашиан пред неколку дена официјално поднесе барање за развод од раперот Канје Вест. Еден од најпопуларните парови во светот вплови во брак 2014 година во Италија на луксузна свадба, и ова не е првото раскинување на бракот во животот на една ријалити ѕвезда.

Ким се разведуваше двапати пред Канје. Таа се омажи за музичкиот продуцент Дејмон Томас во 2000 година, кога имаше само 19 години. Бракот траеше четири години, а таа немаше среќа во вториот обид. Таа се омажи за кошаркарот Крис Хамфрис во август 2011 година, но во октомври истата година тие поднесоа барање за развод.

Ким не само што не беше задоволна во љубовта, туку нејзините сестри имаа и љубовни бродоломи за кои се пишуваше во медиумите ширум светот.

Клое Кардашиан последните неколку месеци беше во центарот на вниманието поради обвинувањата дека се смирила со поранешното момче Тристан Томпсон. Двојката имаат ќерка Tру но тие се разведоа во 2019 година поради неговото наводно неверство. Пред Тристан, Клои беше во брак со кошаркарот на НБА, Ламар Одом, кого го запозна во 2009 година и се омажи за него точно еден месец после тоа. Нивната љубов се случи пред камерите на шоуто „Во тек со Кардашианс“, но не траеше премногу долго. Клои побара развод во 2013 година, а Ламар подоцна во своите мемоари објави дека бил под дејство на дрога додека бил со неговата позната сестра Кардашиан и се обвини самиот себеси за разводот.

‘Рбетот на кланот Кардашиан-Џенер е дефинитивно Крис Џенер (64), мајката на сите сестри. И додека е секогаш во служба на своите ќерки за сите совети што им се потребни, таа самата не е светица. Досега водеше бурен живот и секогаш се грижеше сите медиуми внимателно да ги следат. Крис во моментов е во врска со Кори Гембл (40), но таа се омажи за прв пат на 22 години. Застана пред олтарот со Роберт Кардашиан во 1978 година, и остана бремена на нивниот меден месец и набргу по венчавката ја роди Кортни. Тие имаа четири деца заедно и се разведоа кон крајот на осумдесеттите години од минатиот век. Кардашиан почина во 2003 година, а веќе во тоа време Крис беше заљубена во Брус Џенер, кој го смени полот пред неколку години и стана Кејтлин Џенер. Крис и Кејтлин имаат две ќерки заедно, а сите членови на семејството се меѓу најпопуларните жители на САД и чест гостин на бројни таблоиди.

Другите сестри Кардашијан-Џенер исто така ги исполнуваат медиумските колумни со својот љубовен живот, но за разлика од споменатите зад нив, барем засега немаат толку искуства со разводи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi