Славната манекенка се всели во ПЕНТХАУС НА МЕНХЕТЕН: Ѕирнете во луксузниот дом на Карли Клос

6 септември, 2021
282053_profimedia0494361683_ff

Супермоделот Карли Клос одлучи со својот сопруг Џошуа Кушнер да се преселат во Њујорк, поточно Менхетен, каде што купија нов, луксузен пентхаус кој не остава без текст.

Иако неговата почетна цена беше нешто повеќе од 42,5 милиони долари, славниот пар успеа да го добие по малку пониска цена бидејќи оваа зграда припаѓа на семејството Кушнер.

Тоа е историската зграда „Puck“, која е во сопственост на семејството три децении, а продажбата на недвижен имот ја водеше братот на Џош, Џаред, сегашниот сопруг на Иванка Трамп.

<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>

Со својот сопруг и наследник, Карли ќе ужива во бајковита куќа која има повеќе од 7.000 метри квадратни, пет спални соби, седум бањи, библиотека, теретана, приватни тераси, салони и бањи.

Славниот пар пред седум месеци доби син, а сега конечно ќе изградат семејна среќа во домот од соништата.

<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>
<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>
<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>
<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>
<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>
<p>Nekretnina je koštala više do 42 miliona dolara, ali je poznati par uspeo da spusti cenu jer je imanje vlasništvo familije Kušner.</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi