СЛАВНИОТ АМЕРИКАНСКИ ГЛУМЕЦ ГИ ОБОЖАВА СРБИЈА И НОЛЕ: „Би сакал еден ден да го посетам Белград!“

5 јули, 2021
253023_profimedia0463203295_ls

Бајрон Ман, sвезда на бројни холивудски филмови, истакнува дека има голема желба да се сретне со Новак Џоковиќ, но дека има слушнато и за Емир Кустурица и неговите проекти што беа прикажани во Холивуд.

“За Новак Џоковиќ. Обожавам да играм тенис, како и многу членови на моето семејство. Навистина се надевам дека ќе го запознаам во иднина и ве молам кажете му да ме контактира, нека ми пише на Инстаграм! (Се смее) Слушнав и за режисерот Емир Кустурица и неговите филмови кои се пробија во Холивуд “.

Бајрон има неколку пријатели од Србија, но тој вели дека немал можност да го посети нашиот сосед.

Novak Đoković

„Само што реков„ Ја сакам Србија “, во видеото. (смеа) Имам неколку пријатели од Србија. Верувале или не, голем број Срби живеат во Хонг Конг, правејќи различни работи. Запознав еден пар и двајцата се архитекти. Би сакал да го посетам Белград, видов слики, слушнав приказни … Би сакал да ја посетам Србија наскоро и разбрав дека многу филмови се снимаат во Србија. Наскоро ќе снимам во Романија, на есен, и се надевам дека еден ден ќе имам среќа да снимам и во Србија, едвај чекам “.

Ѕвездата на филмовите „Street Fighter“, „Skyscraper“, „The Man With The Iron Fist“, „The Big Short“, како и на серијата што во моментов е многу популарна на „Нетфликс“ наречена „Wu Assassins“ откри анегдоти од снимачките филмови во кои соработуваше со многу важни актери како Жан-Клод Ван Дам и Кајли Миног.

„Да, можеби повеќе од нив. Интересно е што кога филмот беше објавен, никој не обрнуваше внимание на него скоро 20 години, а потоа пред 10 години, луѓето повторно се интересираа. Тие направија документарни филмови, многупати бев интервјуиран за тоа што се случуваше на снимањето. Ќе ги сумирам сите анегдоти во можеби една или две… “

„Најверојатно тоа беше мојот прв голем филм, еден од најраните што сум го направил во мојата актерска кариера. Снимен е во Бангкок, Тајланд и во Австралија на Голд Коуст. Кога завршивме во Австралија, останаа уште 20 страници со сценарија што сè уште не сме ги снимиле и сите беа испратени дома. По еден месец, тие ни се јавија и рекоа дека одиме во Ванкувер, Канада, за да го завршиме филмот “.

„Еден од нашите продуценти имаше срцев удар за време на снимањето и никогаш не се врати. Друг продуцент доживеа сообраќајна несреќа во Австралија што за малку ќе го чинеше живот, бидејќи возеше од погрешната страна на патот и не се врати на сетот. Тој е Американец, а во Австралија вози по левата страна на патот, па влезе во спротивна насока и удри во автобусот “, откри актерот што се случуваше зад камерите за Телеграф.рс.

Како што вели, досега немал можност да соработува со производители од Балканот, но се надева дека тоа ќе се промени во блиска иднина.

„Не. Не верувам во тоа. Освен ако не молчеа дека се од Србија. Не мислам дека некогаш сум соработувал со режисери или актери од Србија, но навистина се надевам на заедничка соработка во блиска иднина “, вели Бајрон Ман.

За соработката со Бред Пит и Двејн Џонсон, тој вели:

„Многу работев со Ричард Гир. Тој е одличен актер и често кога глумите со него заборавате дека тој всушност глуми, мислев дека само зборуваше со мене кога ја правевме сцената. Толку е добар, тоа е мојот впечаток.“

„Не глумев со Бред Пит, но тој беше продуцент на филмот „The Big Short “ во кој играв и го запознав само на премиерата. Тој е многу добар човек, љубезен и дефинитивно ѕвезда. Кога пристигна на премиерата, целата соба и црвениот тепих блескаа“.

„Двејн Џонсон е највредниот човек во филмската индустрија, многу добар човек, вреден, интересен и физички е навистина огромен човек“.