STREET STYLE ИНСПИРАЦИЈА: Алекса Чанг во исклучително кул комбинација, совршено за првите есенски денови!

12 септември, 2021
257739_profimedia0629357694_ls

Трендсетерка во чија гардероба секогаш можете да најдете неколку интересни парчиња облека и модни додатоци, дефинитивно е Алекса Чанг.

Со години ја следиме нејзината стилска еволуција и покрај тоа што трендовите се менуваат, некои си заминуваат, а други доаѓаат, Алекса секогаш останува доследна на себе и многу автентична кога станува збор за нејзиниот моден стил. Играњето со трендовите не е туѓо за неа, но таа секогаш ќе ги прилагодува на себе и – изгледа одлично.

Алекса веќе ја носеше првата навистина кул комбинација за есен на музичкиот фестивал The Big Feastival во Кингем.

Aleksa Čang

За уживање во музички настапи и дружење со пријателите, Алекса избра едноставна, но многу кул комбинација што ќе сакате да ја носите оваа есен.

Едноставниот почеток на комбинацијата се крие во комбинацијата на облека што ја обожававме во текот на летната сезона, а ќе продолжиме да ја носиме и во текот на есенските денови – бел топ и бели фармерки. За да им даде есенски изглед и различност, Алекса ги спои со црн кожен капут и црни чизми до глуждот со блокада пета.

Aleksa Čang

На крајот, Алекса сето тоа го зачини со неколку модни додатоци кои на овој едноставен и кул есенски изглед му дадоа ретро пресврт. Големи очила за сонце, леопард шал и беж џемпер преку рамениците беа допир од седумдесеттите години што Алекса секогаш сака да ги додава во нејзините комбинации, а ние сакаме да позајмуваме од нејзината гардероба.

Како ви се допаѓа ова издание на прекрасната Британка?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi