Сузана Гавазова за Велигден остави „Аманет“ (видео)

4 мај, 2021
suzana amanet

 

Фолк пејачката Сузана Гавазова уште од почетокот на пандемијата со коронавирус не застана со својата кариера.

Како и сите колеги и таа нема настапи, но затоа снима нови песни и спотови.

Нановото е песната и спотот за „Аменет“ кои ги објави за Велигден.

Музиката за оваа најнова песна е на Бернард, аранжманот го подготви Минтаз Мемедов, а текстот Орце Зафировски.

Песната е снимена во студиото на Минтас Мемедов “Минти Стар”.

Саксофонот го отсвири Исо Ајдинов, додека пак миксот и мастерингот на истата го направи Саша Диниќ,спотот го снимаше ИН продукција и е снимен на неколку локации во Охрид и Прилеп .

Погледнете:

Преземено од vistina.com.mk