Сузето, Сани и Сања – три „надарени“ фолкерки, која од која позгодна, поубава и… поцицлеста: „Господ кога давал, тука застанал“ (ФОТО)

5 октомври, 2021
ss

Македонската фолк естрадата изоболува со млади, убави и згодни пејачки. Ем талентирани од Бога, ем надарени од мајка природа и понекоја ситна корекција на естетската хирургија.  Славеј грло, бело лице, рамна снага, долги нозе и… бујни атрибути се загарантиран рецепт за естрадна слава. Се разбира ште ако има некој „да те поттурне“, ете го патот кон успехот, скалилата кон врвот и запоседнувањето на тронот!  „Еднаш фолк кралица – засекогаш фолк кралица“  – велат, а „фолк принцезите“ само нека сонуваат како се доаѓа до круната и фолк престолот!

Како што рековме фолк пејачки има многу, ама малку од нив се елита. Овие три сигурно спаѓаат во неа… или некоја од нив е блиску до истата! Струмичанката Сузана Гавазова, кумановката Сања Сани Гроздановска и прилепчанката Сања Ристеска не ги спојува само фолк музиката, туку и атрактивниот изглед, неодоливиот сексапил, фаталната привлечност, телесната убавината, раскошните и бујни атрибути…

Токму трите фолк убавици се најдоа на исто место – снимањето на новото издание на една позната македонска фолк емисија, ТВ шоуто  „ИмаТ – немаТ“ во Охрид. Кога ќе се најдат три врвни пејачки на исто место за очекување е да е весело. И беше… Вистински празник за уши, а Бога ми и „споени празници“ за очи!

Зашто Сузето, Сања и Сани и поединечно „затвораат“ кафеани, а тек кога ќе се најдат сите три на едно место, што не е така често, настанува вистинска „лудница“! Весело и распеано, разиграно и насмеано, обилно и богато… во секој поглед!

А кога се трите фолкерки во прашање, погледот најмногу и најчесто застанува на едно место.  Сузето, Сани и Сања – три „надарени“ фолкерки, која од која позгодна, поубава и… поцицлеста! Така дотерани и овој пат, во оваа пригода… Во деколтирани или отворени кошули или костими во кои видливо доминираат нивните бујни облини! А и кај трите, „немат да немат… Имат и тоа баеги!

Впрочем, Сани на споделените фотографии на социјалните мрежи и самата напишала: „Господ кога давал, тука застанал“!

Не случајно, зашто и самата знае дека меѓудругото…  кариерата се гради и со гради!

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris