Таа е една од НАЈПОПУЛАРНИТЕ ПЕЈАЧКИ НА СВЕТОТ, а скоро НИКОЈ не знаеше како изгледа: Сиа ја хипнотизираше Венеција со неочекуван гламур!

2 септември, 2021
326884_profimedia0629680904_ff

Познатата австралиска пејачка Сиа Кејт Изобел Фурлер, многу попозната само како Сиа, се прослави со мегахитови како Chandelier и Cheap thrills, и иако нејзините песни се познати низ целиот свет, малкумина знаат како изгледа пејачката.

Таа ја крие својата приватност уште од самиот почеток на кариерата, па затоа најмногу ја гледаа со перики со кои го заштитуваше лицето. Сепак, Сиа се појави во Венеција за да присуствува на познатиот настан организиран од модното дуо Долче и Габана.

<p>Iako važi za jednu od najcenjenijih pevačica sveta, <strong>Sija Furler </strong>toliko dobro štiti svoju privatnost tako da bi je malo ko prepoznao da je sretne na ulici.</p>

Покрај Моника Белучи, Џеј Ло, Хајди Клум и многу, многу други дами, Сиа се појави, верувале или не, без перика.

Таа беше фотографирана додека излегуваше од хотелот „Даниели“ за да пристигне на третата и последна модна вечер на Д & Г, а многумина кои не знаеја како изгледа беа изненадени од гламурозниот изглед на Ксија Фурлер.

<p>Iako važi za jednu od najcenjenijih pevačica sveta, <strong>Sija Furler </strong>toliko dobro štiti svoju privatnost tako da bi je malo ko prepoznao da je sretne na ulici.</p>

Следниот ден, таа беше фотографирана во црна тренерка, со заштитна маска, очила и качулка на главата, за никој да не ја препознае.

На почетокот на минатата година, Сиа ја изненади светската јавност кога потврди дека посвоила две постари деца, бидејќи во спротивно, штом ќе станат возрасни, тие „ќе завршат на улица“.

Таа сега е на Инстаграм, се уште го крие нивниот идентитет за да уживаат во нивниот живот подалеку од медиумите, објави дека еден од нив имал деца.

<p>Iako važi za jednu od najcenjenijih pevačica sveta, <strong>Sija Furler </strong>toliko dobro štiti svoju privatnost tako da bi je malo ko prepoznao da je sretne na ulici.</p>

Сиа отворено зборуваше за проблеми со дрога и алкохол, но за прв пат откри дека боледува од синдром Елерс-Данлос.

Синдромот Елерс-Данлос е наследна болест на синтеза на колаген, која се карактеризира со прекумерна подвижност на зглобовите, прекумерна еластичност на кожата и кршливост на сите ткива. Австралиска уметница често носи необични перики за да го скрие лицето и да ја заштити приватноста.

<p>Iako važi za jednu od najcenjenijih pevačica sveta, <strong>Sija Furler </strong>toliko dobro štiti svoju privatnost tako da bi je malo ko prepoznao da je sretne na ulici.</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi