Таа ги ,,местеше” своите атрибути додека нејзиниот нов дечко се криеше: Ова е трет богат наследник што го ,,улови” во последните неколку месеци

22 април, 2021
sofija rici nov decko

Софија Ричи го ,,улови” Елиот Грејнџ, 27, директор на 10К Проекти- дискографската куќа.

Софија беше забележана во друштво на различни мажи по прекинувањето на бурната врска со 15-годишниот Скот Дисик кон крајот на мај минатата година.

Софија и Елиот во моментов се на одмор во Санкт Петербург. Бартс, омилено место за уживање во богатите и славните.

Додека Грејнџ се криеше од папараците, Ричи уживаше во вниманието на плажата каде позираше за пријател и подоцна објави фотографии на Инстаграм. Манекенката го привлече вниманието во портокало-бело бикини кое одговараше на очила за сонце и зелено капаче.

Софија уште еднаш во костим за капење го покажа своето совршено тело и плочките на нејзиниот стомак. Според странските медиуми, нејзиниот дечко Елиот изнајмил луксузна вила на плажа за нивниот одмор.

Пред да започнат врска, Ричи и Грејнџ беа добри пријатели. “Нивната врска станува се посериозна. Тие се сè поблиски и практично го поминуваат секој ден заедно”, рече изворот.

Елиот пораснал во Англија и неговата љубов кон музичката индустрија е практично во неговата крв. Имено, неговиот татко е Лусијан Грејнџ, режисер и претседател на водечката светска издавачка куќа Универзална музичка група и има работено со најголемите музички starsвезди меѓу кои Лејди Гага, АББА, Кети Пери, Ријана, Ролинг Стоунс, Ејми Вајнхаус и многу други.

Лусијан ја доби почесната титула сирење од британскиот монарх за неговиот придонес во музиката и науката. Тој е добар пријател со музичкиот магнат Симон Ковел, со кого често се дружеше додека живееше во Англија.

Пред Елиот, Софија беше снимена на плажа во Мајами во февруари во друштво на Гил Офер, чиј татко е израелскиот милијардер Идан Офер. Тој беше најбогатиот човек во Израел во 2013 година и во моментов е рангиран на 394-то место на листата на Форбс за најбогати луѓе во светот.

Врската ја потврдија со страствени бакнежи, а Софија привлече внимание и со својот минијатурен танга костим за капење во кој го покажа своето обучено тело. Но, се чини дека нивната љубов траела кратко.

Во ноември минатата година, Ричи беше видена со своето момче, бизнисменот Метју Мортон (27) во Беверли Хилс. Изгледаа многу интимни, но не како претходните неколку дена кога разменуваа бакнежи за време на ручекот.

„Навистина му се допаѓа“, изјави пријателот на Метју за американските медиуми. Мортон е претприемач познат како сопственик на барови кои продаваат пијалоци матча, односно разни пијалоци направени од зелен чај во прав и десерти, вклучувајќи сладолед и крофни.

Метју потекнува од семејство кое има долга и успешна историја во бизнисот. Неговиот татко Питер, кој почина во 2017 година, ја основа светски познатата франшиза Хард Рок Кафе во раните 80-ти. Станува збор за барови лоцирани на 185 локации низ целиот свет.

Ричи претходно беше осамена откако на крајот на мај 2020 година конечно ја заврши својата долгогодишна врска со Дисик, со кого претходно трајно раскина.

Скот брзо се опорави и беше виден со неколку манекенки. Последна во низата е ќерката на sвездата на сапуниците Лиси Рин, 19-годишната Амелија Греј Хамлин која го привлекува вниманието на јавноста со секси изданија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris