„ТАА ЖИВЕЕ ПО СВОИ ПРАВИЛА“: Меланија и Доналд Трамп пред развод?

22 мај, 2021
profimedia-0573960659

Според последните извештаи на странските медиуми, поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја напушти Флорида за Њу Џерси за да се фокусира на деловните активности. Со оглед на тоа, тој сè помалку време поминува со својата сопруга Меланија Трамп. Последен пат семејството беше заедно кога го поминаа Денот на мајката со нивниот 15-годишен син Барон. Но, Доналд после тоа повторно замина.

melania trump

Списанието People пишува дека парот планира да живее на релација Флорида-Њу Џерси, но таа одлука зависи од образованието на нивниот син. „Меланија и Барон ќе поминат време со Доналд, но повеќе ќе се фокусираат на неговото школување и редовно го информираат за неговите воннаставни активности“, изјави извор за гореспоменатиот магазин. Претходно беше напишано дека Меланија веднаш по завршувањето на претседателските избори отиде на обиколка на околните училишта во Флорида за нејзиниот син за да ја обезбеди неговата иднина. Тогаш таа беше цел на дежурни критичари кои изјавија дека едвај чека нејзиниот сопруг да не победи на изборите за тој да може да ја напушти Белата куќа.

Melania Trump

Близок извор на Меланија вели дека поранешната прва дама прави што сака и живее според нејзините правила. „Таа не ги почитува нормите на обичните должности откако веќе не е Прва дама, како што се објавување мемоари и јавни настапи“, додаде извор близок на Меланија. Таа е многу само-ефективна и не сака да се повлече од медиумите.

Но, и покрај фактот дека не е активна во јавноста, Меланија постојано се занимава со хуманитарна работа, а по нејзина иницијатива беа покренати многу големи мисии. Во средината на февруари, Словенката отвори профил на Твитер под името „The Office of Melania Trump“. Таа не прецизираше што прави во моментов, но се шпекулира дека станува збор за добротворни активности.

melania trump

Патем, откако таа и нејзиниот сопруг ја напуштија Белата куќа, секој потег на Мелани Трамп беше проследен со јавен поглед. Во медиумите често се шушка дека Меланија веќе некое време воопшто не го сака својот сопруг. И покрај тврдењата дека сè е во ред во нивниот брак, многумина се уште се убедени дека нешто не е како што треба. „Меланија е вознемирена што нејзината репутација е засегната од неуморната кампања на поранешниот претседател Доналд Трамп“, рекоа за Си-Ен-Ен две лица запознаени со нејзиното размислување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi