ТАГА! Почина ѕвездата од филмот Џејмс Бонд, Холивуд се збогува од актерската легенда!

16 март, 2021
afsafasfasfa_1000x0

Јафет се женење три пати, оставајќи шест деца зад себе.

Негативецот Џејмс Бонд и ѕвездата на филмот Alien Against Predators, Јафет Кото, почина на 81-годишна возраст, неговото семејство им оддава почит на „вистинскиот херој“ и „еден од најдобрите актери во Холивуд“.

Смртта на актерот – кој глумеше заедно со покојниот Роџер Мур во улогата на г-дин Велики / д-р Кананга во филмот 007 – ја објави неговата сопруга Синахон Теса во вторникот.

Најпознатата улога на американскиот актер беше улогата на негативецот Бонд во култниот филм “Live And Let Die”, од 1973 година, каде го играше Харлемскиот наркобос, господинот Велики.

Jafet Koto

По успехот во Џејмс Бонд, тој беше избран за главниот инженер Паркер во култниот научно-фантастичен хорор филм Alien во 1979 година.

Јафет исто така глумеше заедно со Арнолд Шварценегер во научно-фантастичниот филм The Running Man (1987).

Јафет се женеше три пати, оставајќи шест деца зад себе.

Холивуд е уништен од смртта на актерот кој остави неизбришлива трага.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi