ТАГАТА Е НЕОПИСЛИВА: Глумицата се бореше како лав, но сега велат дека болеста е во терминалната фаза и се чека само крајот…

3 септември, 2021
229651_profimedia0496540770_ls

Актерката стана симбол на борбата против ракот на дојката, од кој страда од 2015 година.

Актерката Шенон Доерти (50) минува низ тежок период на здравје – минатата година откри дека повторно има рак, но дека овој пат нема лек, бидејќи е во последна – терминална фаза.

Во последните денови, таа објави објава на Инстаграм која ги вознемири нејзините следбеници.

  • Дали некогаш сте почувствувале дека имате толку многу да кажете, а знаете дека нема да можете? – напиша актерката која, според блиски извори, секој ден се влошува.

Актерката, која обично споделува инспиративни цитати и фрази што ве повикуваат да размислите за животот, го привлече вниманието кон оваа содржина, што ги натера многумина од нејзини обожаватели да помислат дека нејзиното здравје одеднаш се влошило.

Лошата вест ја потврди и извор близок до актерката, кој наведува дека Шенон е „подготвена да си замине“ и дека не се плаши од смртта.

  • На човекот му е доста од борба без крај. Така и се смачи да се бори со ракот. Иако не се откажува, свесна е дека нејзиното заминување е близу бидејќи наодите се доста лоши и воопшто не ветуваат – рекол изворот.

Да потсетиме, Шенон успеа да го победи ракот на дојката во 2015 година, откако беше подложена на мастектомија и хемотерапија.

Šenon Doerti, Kurt Isvarijenko

Меѓутоа, во февруари 2020 година, таа беше поканета на програмата „Добро утро Америка“, каде рече дека повторно и била дијагностицирана болеста.

  • Ужасната сум. Најмногу страдам поради мојот сопруг и мајка ми, на кои тоа им е многу тешко – рекла тогаш.
  • Повторно имам рак, фаза 4. Тој метастазираше во моето тело и знам што значи тоа. Се прашував многу пати: “Зошто јас?”, И тогаш си реков: “А зошто не и јас?” Тешко ми е – рече актерката.
  • Се обидувам да живеам секој ден како неверојатен, скапоцен подарок што го добив. Не сум сигурна дали сум подготвена да заминам – истакна актерката минатата година.
Šenon Doerti
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi