Татијана Стефановска со чалгаџиска песна – „Горчлив шеќеру“ (ВИДЕО)

18 мај, 2021
tatjana

Позната македонска фолк пејачка  на своите обожаватели по долга пауза им го подари својот нов музички дар во вид на песна, насловен „Горчлив шеќеру”.

Низ песната провејува мелос со чалгиско-ориентална нишка која на прва  освојува.

Љубовта и понатаму останува неисцрпна инспирација за секој текстописец и изведувач, па така е и овој пат кога се во прашање стиховите на песната кои овој пат ги напишала Катерина Солаковска, додека музиката и аранжманот се  на Златко Миладиноски. Уште по првото слушање се чини дека тие одлично си ја завршиле работата.

“Песната се снимаше уште во септември, но заради ситуацијата со короната чекавме погоден момент да ја објавиме. Сега се надеваме и дека ќе почнеме да работиме, па еве како за почеток едно убаво склопено музичко освежување. Нешто многу поразлично од се’ што сум снимила претходно”- изјави Татијана во краткиот разговор за „Балкан мјузик“.

За песната нема специјално снимен видеоспот, туку целата чалгаџиска атмосфера е пренесена со настапот на Татијана и токму така склопениот чалгија оркестар во студио, а сето тоа снимено во продукција на Арт Студио.

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi