Таткото на Меган се закани: „Ако ќерка ми не ми се јави во рок од 30 дена, ќе пуштам нови приказни за медиумите“

10 март, 2021
pjimage-2021-03-10t130827-458_nWQJx0f

Би сакал да се слушнам со нив. Кога тие ќе решат да разговараат со мене, тогаш ќе ја прекинам комуникацијата со медиумите, рече Томас Маркл, кој не зборуваше со Меган Маркл и Хари скоро три години.

Томас Маркл (76), татко на Меган Маркл (39), се закани дека ќе продолжи да зборува во јавност во медиумите се додека неговата ќерка и нејзиниот сопруг принцот Хари (36) не разговараат со него, пишува The Guardian.

Парот моментално живее во Калифорнија и Томас би сакал да разговара со нив.

„Заклучокот е дека не сум чул со Хари и Меган на кој било начин. Во суштина, бидејќи не се слушам со нив, објавувам приказни за медиумите. Ако не ми се јават во рок од 30 дена, ќе направам друга приказна. Би сакал да се слушнам со нив. Кога тие ќе решат да разговараат со мене, тогаш ќе ја прекинам комуникацијата со медиумите – рече Маркл.

Томас Маркл призна дека во 2018 година ја излажал својата ќерка дека не соработувал со новинарите и дека последен пат разговарал со Меган пред нејзината венчавка со принцот Хари во мај истата година.

– Сакав да се искупам, но не ми се јавуваат и затоа е сето тоа во медиумите – рече таткото на Меган.

Тогаш Томас требаше да ја придружува Меган до олтарот, но се повлече од церемонијата поради здравствени проблеми. Тие се расправаа бидејќи Маркл соработуваше со медиумите пред самата венчавка. Војвотката со приватно писмо, чии извадоци беа објавени во британските медиуми, го замоли својот татко да не разговара со медиумите бидејќи тоа би значело прекинување на нивната врска, а не помирување.

– Жал ми е што го направив тоа. Но, постои другата страна на паричката. Никој не се ни потруди да ги заштити членовите на нашето семејство, ние бевме напаѓани од медиумите секој ден – рече Томас, кој објави делови од писмото на Меган до медиумите.

Меган рече дека нејзиниот татко ја повредил.

„Сите грешиме, но барем никогаш не танцував гол и облечен како Хитлер, а Хари го направи токму тоа“, рече Томас, осврнувајќи се на забавата на принцот и скандалот во 2005 година кога Хари се појави на забава во костим за свастика .

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris