„ТЕЖОК“ Е 160.000.000 ДОЛАРИ! Познатиот актер не сака да им остави ниту долар на децата, ќе потроши сѐ пред да умре, а причината е бизарна!

17 август, 2021
Screenshot_1

Актерот Даниел Крег откри дека не планира да им го остави огромното богатство на своите деца и дека планира да се „ослободи“ од тоа пред да умре.

Даниел има две ќерки, Ела (29), од првиот брак со Фиона Лудон, а во септември 2018 година, тој доби втора ќерка со својата колешка Рејчел Вајс. Познатиот актер (53), чие богатство се проценува на 160 милиони долари, рече дека верува дека наследувањето пари е „без вкус“ и дека се надева дека ќе „донира“ поголем дел од своите милиони.

„Зарем не постои стара изрека дека ако умреш како богата личност, тогаш не си успеал“, рече Крег за списанието „ Candis “.

– Мислам дека Ендрју Карнеги (американски индустријалец) даде околу 11 милијарди долари, што само покажува колку бил богат, бидејќи се обложувам дека на крајот на краиштата чувал пари. Но, не сакам да оставам големи суми на следната генерација. Мислам дека наследството е прилично без вкус. Мојата филозофија е да се ослободам од парите или да ги поклонам пред да заминам – додаде славниот актер кој наскоро ќе се збогува со својата легендарна улога Џејмс Бонд.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi