„Ти си најдобрата мајка на светот“: ШАКИРА покажа како го поминува времето со децата, фановите се воодушевени!

29 август, 2021
THUMBNAIL_YT_LifeInLooks_Shakira_001 copie

Шакира објави ретка фотографија со своите синови додека уживаа во удирањето на брановите.

Пејачката сензација (44) позираше заедно со нејзините синови Саша (6) и Милан (8), додека тројката заглави на сесија учејќи да сурфаат.

Пејачката, која е во брак со фудбалерот на Барселона,
Жерар Пике, објави фотографии на својот Инстаграм. Првиот покажува како ги прегрнува двата сина, додека вториот го воспитува нејзиниот син Милан.

Шакира блесна со кадрици префрлени на едната страна додека семејството позираше пред шарена позадина.

Таа напиша на објавата “Погодете кого го донесов на @vavegarden_official!”

Некои од нејзините 70,3 милиони обожаватели изразија воодушевување од ѕвездата и нејзиното семејство. Еден од следбениците напиша: „Стануваат толку големи“, додека друг напиша: „Ти си најдобрата мајка досега“.

И таа ја сподели приказната за тоа како им поминува денот.

Меѓу видеата од семејството на сурфање, ѕвездата беше видена и на розова даска за сурфање.

„Се вратив во Вејв Гарден обидувајќи се да ги усовршам своите вештини во овој суров спорт со барби даска“, се смее таа.

Со видеото на кое Саша јава по брановите, таа додаде: „Не„ чекајте “да сурфате на 40 години, кога можете да започнете од 6. Напред Сашито!