Тој беше прогласен за најсексапилен ќелав човек на светот! Луѓето на Интернет не се задоволни

28 март, 2021
СКЕСИ

Принцот Вилијам е прогласен за најсекси ќелав човек на светот.

Да, добро прочитавте, сега се доделува и таа титула. И луѓето на Интернет не се задоволни за победникот. Вилијам ја доби титулата според изборот на таблоидот „Сонцето“, кој се водеше од следната логика во тоа истражување – тие анализираа написи и пребарувања на „Гугл“ и ги бараа оние што содржеа клучен збор „секси“.

Така тие дојдоа до резултат дека принцот Вилијам со тој збор се појавува во 17,6 милиони такви записи. Истражувањето е иницирано од хируршка група наречена „Лонгевита“, која се занимава, донекаде иронично, со трансплантација на коса.

Покрај принцот Вилијам, Мајк Тајсон, Џејсон Статам, Питбул и Мајкл Џордан исто така ги најдоа (точно по овој редослед) првите пет најсексапилни ќелави мажи во светот. Во топ 10 се и Флојд Мејведер, он Траволта, Брус Вилис, Двејн Џонсон и Вин Дизел.

Луѓето протестираат
Тимот на социјалните мрежи веднаш го изрази своето незадоволство од овој избор.

„Стенли Тучи, ќе ти се одмаздиме“, напишаа бројни твитерџии убедени дека оваа титула требаше да му биде доделена на актерот Стенли Тучи, ѕвездата на филмот „Ѓаволот носи прада“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris