ТОМ КРУЗ ПРОШЕТА СО 20 ГОДИНИ ПОМЛАДА ДЕВОЈКА: Актерот се појави на Вимблдон и ја покажа својата партнерка за прв пат по РАЗВОДОТ! (ФОТО)

11 јули, 2021
2641249_profimediatom-kruz_ls

Познатиот актер Том Круз (59) присуствуваше на Вимблдон заедно со неговата партнерка Хејли Атвел, со која играше во последниот дел од „Невозможна мисија“, што го направи славен.

Дваесет години помладата, Хејли е првата девојка што Круз и ја претстави на јавноста по разводот со Кејти Холмс во 2012 година. Двајцата играат заедно во реализацијата на „Невозможна мисија 7“ и оттогаш тие се постојана мета на папараците и медиумите, а како што беше напишано, тие се неразделни од првиот ден на снимањето и се заљубиле на прв поглед.

Tom Kruz, Hejli Atvel

Атвел и Круз пристигнаа на Вимблдон заедно во многу елегантно издание, од што ниту Кејт Милдтон и принцот Вилијам не би се засрамиле. Во оваа пригода тој носеше сино одело, додека Хејли пристигна во фустан со цветен принт, над кој носеше бело палто, носеше црвени салонки и очила за сонце.

Tom Kruz, Hejli Atvel