Тврдењата на Меган и Хари за расизмот ја шокираа планетата: А сега се дозна кого го обвинија за тоа, дали е можно да е ТАА?

3 април, 2021
246421_profimedia0595493728_ls

Во интервју дадено на Опра Винфри од војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, поранешната актерка упати шокантни обвинувања против британското кралско семејство.

Во експлозивно интервју за кое целиот свет зборуваше со денови, Меган Маркл изјави дека постои загриженост кај членовите на семејството на нејзиниот сопруг за тоа колку ќе биде темна кожата на Арчи и на синот на Хари.

Двојката одби да го именува лицето кое ги шокираше со такво размислување, а кралскиот биограф Лејди Колин Кембел тврди дека тоа е принцезата Ана, единствената ќерка на кралицата Елизабета Втора.

Сепак, таа верува дека расизмот и злите намери не стојат зад сето тоа, но дека нејзиниот страв за тоа како Меган ќе се вклопи во семејството е неразбран.

„Поради споменувањето на културата, Хари сфати дека станува збор за бојата на кожата. Ана изрази загриженост за последиците од дозволувањето на некој таков да се приклучи на кралското семејство, таа рече дека тоа не само што ќе предизвика проблеми во семејството, туку исто така кај деца кои ќе произлезат од нивниот Хари веднаш побрзаа да ѝ го пренесат на Меган, која ја поврза со бојата на кожата. Тоа е личност која едвај чека да најде проблем таму каде што не постои“, рече Кембел.

Таа објасни дека верува дека принцезата Ана мислела на културните разлики помеѓу Британците и Американците, како и дека за овој случај дознала од извор од палатата.

„Тие не се грижеа за бојата на кожата на Меган. Ана беше загрижена дека ќе има проблеми доколку се венчаат и имаат деца. Не поради бојата на кожата на Меган, туку затоа што сметаше дека Меган нема да може да ги прифати разликите во културат“ ќерката на кралицата Елизабета Втора се загрижи дека Меган „нема да има почит кон институцијата и семејството со кое се мажеше“.

„Никој не е виновен за расизмот, но принцезата Ана прва тврдеше дека Хари не треба да се жени со Меган, таа ја сметаше за нестабилна и погрешна личност за тоа место и за оваа земја“, вели Кембел.

Принцот Хари и неговата сопруга не ги коментираа обвинувањата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris