УЖАС ОД ШПАНИЈА – НОВАК КАКО НАРКО БОС?! Ѓоковиќ го споредуваат со најпознатиот КРИМИНАЛЕЦ!

17 април, 2021
novak-djokovic-novak-djokovic

До каде веќе вака? Што ви направи Ѓоковиќ?

Ова навистина нема смисла повеќе! Западните медиуми ја користат секоја можност да го плукаат Новак Ѓоковиќ, без да изберат средства и да не преземат никакви мерки.

Сега, една шпанска публикација ја објави веста за новата куќа на Ѓоковиќ, поврзувајќи го со неславниот наркобос Пабло Ескобар, еден од најголемите и најбруталните криминалци на сите времиња!

„Ok Diario“ го стави насловот во релативно нормален текст за куќата на Србинот во Марбела:

„Ова е спектакуларната вила на Ѓоковиќ во Марбела во стилот на Пабло Ескобар“!

Ни помалку ни повеќе, туку во стилот на водачот на неславниот колумбиски картел Меделин. Во исто време, се споменува само во насловот, во текстот се вели нормално дека куќата е во медитеранско-арапски стил, што е нормално за југот на Шпанија, скоро „преку патот“ на Северна Африка.

Да бидат работите уште полоши, не само што го споредуваат со брутален криминалец, одговорен за безброј смртни случаи, туку во текстот не се нарекува Србин, туку Балканец.

На врвот на својата моќ, Ескобар имал десетици милијарди долари, безброј куќи, станови и други имоти, па не е точно јасно каков е неговиот стил, но важно е само да се плукне на најдобриот тенисер во Светот.

Навистина немаат граници…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi