УЖАСНИ ДЕТАЛИ ОД ПО СОБРАЌАЈКАТА: Поранешниот возач на Дајана бил со неа по смртта, а потоа од палатата пристигнало посебно барање

26 јуни, 2021

Принцезата Дајана почина на 31 август 1997 година, по сообраќајна несреќа во тунелот Понт де л’Алма. Принцот Чарлс, веднаш штом откри што се случило, организираше лет за Париз заедно со нејзините сестри Сара и Џејн.

Поранешниот возач, Колин Тебат, неодамна им откри на локалните медиуми како минале првите часови по тажната вест, откако тој посочил дека се сомнева дека „таа можеби и денес ќе беше жива, ако се вратеше во Велика Британија кога беше планирано“.

Според него, Чарлс поминал 15 минути во просторијата каде што било телото на Дајана. Тој се помоли заедно со сестрите на принцезата и двајца свештеници. Не можеше да ги задржи солзите.

„Чарлс тогаш ми се заблагодари и беше многу, многу трогнат. Да, видов солзи“ – еднаш рече свештеникот.

Потоа, сигурниот возач се сетил како бројни папарацо-фотографи се искачиле на покривите на околните згради, бидејќи во просторијата каде што било телото на Дајана имало големи прозорци без завеси, кои потоа тој побарал да се постават некако. Тој исто така праша зошто не ја одвеле во мртовечница и му било кажано дека Бакингемската палата бара да не се допира ништо додека не пристигнат кралските гробари.

После тоа, тој побара да ја вклучи климатизацијата.

„Кога ги поврзав (климатизерите) и се свртев кон неа, за момент помислив дека е сè уште жива. Затоа што косата и се движеше. Само за една секунда, моето срце застана и морав да се свртам кон ѕидот“ – призна Колин, пишува „Daily Mail“:

„Навистина се чинеше дека мојата дама е сè уште жива. Се собрав брзо. Секако дека не беше, само воздухот ѝ ја мрдаше косата. Тоа беше најлошо за мене. И остана, покрај смртта на неговата мајка и татко.“

Подоцна попладнето, на денот на нејзината смрт, покрај Колин, генералниот конзул Кит Мос, негувател, батлерот на Дијана, Паол Барел, свештеник и полициски чувари беа единствените во нејзината соба, а голем број службеници отидоа во болницата.

Ковчегот бил пренесен во мртвачката кола околу 18:35 часот, а потоа бил пренесен во авионот.

„Додека возевме низ улиците на Париз, сите аплаудираа. Тоа беше неверојатно. Многу, многу трогателно“ – се присети поранешниот возач.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi