ВАКА АНА КУРНИКОВА И ЕНРИКЕ ИГЛЕСИЈАС ГО СОЧУВАА СВОЈОТ БРАК: Три деца и љубов далеку од очите на јавноста! (ФОТО)

12 мај, 2021
ana&enrike

Поранешната тенисерка Ана Курњикова (40) и музичката sвезда Енрике Иглесијас, која вчера наполни 46 години, се во врска веќе две децении и ја чуваат својата приватност повеќе од многу други славни парови.

Еден од најпознатите парови кој ја чува својата приватност се секако кралот на латино-попот и убавата Русинка. Никогаш не зборуваше за неговиот однос со Ана, ниту пак Ана зборуваше јавно за него. Тие исто така им создаваат проблеми на светските медиуми објавувајќи вести на нивните социјални мрежи со значително доцнење, скоро никогаш не даваат интервју во врска со нивниот приватен живот и вешто се кријат од камерите на папараците.

И така, од 2001 година, кога се сретнаа по повод снимањето на спотот за неговата песна „Бегство“, иако папараците ги снимија заедно само една година подоцна.

На тоа видео, Ана ја игра девојката во која е заљубен Енрике и на крајот тие стануваат пар. Од тогаш тие двајца се во врска . Честопати, со текот на годините, се поставуваше прашањето дали се во врска или брак, дали се заедно или дали раскинале и се смириле. Во текот на летото 2007 година, медиумите ја објавија веста за нивниот раскин, а самиот Иглесијас изјави дека тие биле во брак и разведени. Подоцна во интервјуата рече дека тоа е само шега, дека се уште се заедно.

Светските медиуми во 2010 година објавија дека парот се венчал тајно, но дури ни тоа никогаш не било потврдено или демантирано. Парот никогаш не проговорил и дел од нивниот живот може да се почувствува само преку фотографиите што ги објавуваат на Инстаграм.

Како што живеат во тајност со години, така станаа родители „од никаде“. Ана и Енрике Иглесијас добија близнаци, што – во најмала рака, ја шокираше целата светска јавност бидејќи никој не се ни сомневаше дека Ана е бремена. Веста дека во декември 2017 година родила син Николас и ќерка Луси во болница во Мајами беше изненадување за сите. Раѓањето на ќерката во февруари 2020 година делумно го разоткри братот на Енрике, Хулио, кој за време на гостувањето во ТВ-емисија се пофали дека станал вујко, потврди дека Ана и Енрике имаат трето дете, но не сакаше да го открие пол на детето.

Пред да се заљуби во Енрике Иглесијас, Ана имаше забележителна тениска кариера. Тие ја нарекоа „најубавата тенисерка која никогаш не освоила ниту еден турнир“. Таа беше вечно втора, дури и на изборите за најсекси атлетичарка на светот, каде редовно беше поразена од Ана Ивановиќ. Сепак, сето тоа не ѝ пречеше на Курникова да заработи нешто повеќе од три и пол милиони долари од тенис, а педесет милиони од маркетинг. Во Америка таа стана заштитно лице на многу козметички компании, а со текот на времето, никој не праша како поминуваше на турнирите.

Таа имаше бурен љубовен живот пред да го запознае Енрике. Имаше и тој. Актерката Саманта Торес, американската sвезда Џенифер Лав Хјуит, познатата латино заводничка Софија Вергара и аргентинскиот модел Јамила Дијаз се поврзани со него. Се пишуваше и за неговите врски со Кристин Агилера, австралиската фудбалерка Ема Кирни, американските актерки Синтија Кирхнер и Шенон Елизабет. Но откако кога е со Ана, тој е верен.

“Како и секоја друга двојка, и ние имавме подеми и падови. Не беше сè секогаш совршено. Но, на некој начин, во тоа и се состои совршеноста”, рече тој во едно од ретките интервјуа.

Иглесијас, кој има продадено повеќе од 170 милиони албуми ширум светот, сепак е најпродаваниот музичар од Шпанија досега. Тој е син на славниот Хулио Иглесијас, кој наводно никогаш не ја запознал Ана. Барем не за јавноста.

Една од причините зошто парот толку многу се грижи за приватноста може да лежи во деталите од детството на Енрике.

Имено, кога тој имаше само 4 години, во 1979 година, неговите родители се разведоа, а Енрике живееше со неговиот брат и сестра со неговата мајка. Но, само две години подоцна, во декември 1981 година, беше киднапиран дедото на пејачот д-р Хулио Иглесијас Паха. Подоцна се дозна дека станува збор за терористичката организација ЕТА, па Енрике и неговиот брат заминаа, заради лична безбедност, да живеат со нивниот татко во Мајами. Хулио Иглесијас, веќе екстремно популарен во тоа време, често патуваше и настапуваше, а Енрике го воспитуваше неговата дадилка Елвира, на која подоцна ѝ го посвети целиот албум. Исто така, позајмил пари од неа за првата демо лента бидејќи не сакал татко му да знае дека има намера да се занимава со музика. Демо лентата содржеше две песни на англиски, а останатите на шпански јазик. Тој стапи во контакт со менаџерот на неговиот татко кога сè беше готово и кој му помогна да ги промовира песните под лажното име на Енрике Мартинез, кој наводно бил пејач од Гватемала.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi