Вака македонските познати личности навиваа за Македонија на Европско првенство (фото)

14 јуни, 2021
navivaa

Македонската фудбалска репрезенатација сношти во Букурешт го одигра првиот натпревар на Европското првенство против Австрија.

Натпреварот беше интересен до  самиот крај, а македонските фудбалери имаа неколку добри прилики. На крајот резулатат заврши со 3:1 за Австрија.

Македонските јавни личности, пејачи, актери, водители, навиваа за Македонија на нејзиниот прв натпревар.

Некој од дома, некој од улица, некој од кафуле, но сите заедно сплотени навиваа за македонската фудбалска репрезентација.

Еве како навиваа нашите познати личности.

Сара Мејс и Димитар Атанасовски со ќерката Илина

Марија и Бојан од „Ај Кју“

Каролина Гочева

Хелена Роза

Милена Антовска

Ноне Неделековска

Филип Божиновски

Татјана Лазаревска

Елена Петреска

Сашко Коцев

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi