ВАКВА ЖЕНА СЕ РАЃА САМО ЕДНАШ: Бети има совршени пропорции на телото – ѝ се восхитуваат и мажи и жени!

7 мај, 2021
249305_profimedia0550530510_ls

Бети Бросмер долго време служеше како идеал за убавина. На формите на нејзиното тело се воодушевувале мажите, но и жените. Интересно е што Бети денес изгледа неверојатно добро, и покрај нејзините години. За нејзиниот добар изглед дури и на 85-годишна возраст, Бети е благодарна на боди-билдингот, со кој активно се занимава со години.

Бети е родена во Америка во 1935 година, а кариерата ја започна на 13-годишна возраст. Нејзиното прекрасно лице беше објавено на насловната страница на популарно списание. Нејзината фотографија ги заинтересирала рекламните агенции кои потпишувале договори со тинејџери. Овој договор се покажа како одличен за обете страни.

Бети наскоро стана многу популарна, а агенцијата и плаќала големи пари за секоја фотографија.

Кога пораснала, Бети имала совршени мерки на телото. Мерките на колковите, половината и градите беа идеални 96-53-91. Овие исклучителни мерки се сметаат за идеални.

Кога се омажи за основачот на боди-билдинг, Џо Видер, Бети започна со боди-билдинг. Таа промовираше мускулесто и здраво женско тело. Таа беше активно вклучена во боди-билдинг. Бети и нејзиниот сопруг дури и напишаа книга за здрав живот и вежбање.

Се шпекулираше дека Бети подоцна го свртела вниманието кон младиот Арнолд Шварценегер, помагајќи му да стане популарен.

Ја обожаваа сите бодибилдери ширум светот, а долго време беше една од најпознатите жени-бодибилдери во светот.

Бети и денес изгледа фантастично, на 85-годишна возраст, благодарение на спортот, здравата исхрана и боди-билдинг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi