Вдовицата на Кобе Брајант бесна: „Ги направив во чест на мојата почината ќерка, од каде имаат право?“

5 јуни, 2021
f_11289779_1024

Ванеса Брајант, вдовицата на НБА легендата Коби Брајант, ја обвини Најк за „неовластено“ лансирање патики во чест на нејзината покојна ќерка Џана Брајант. Според американскиот CBS, Брајант тврди дека овој модел не е одобрен за производство или продажба.

“Ова се патики на кои работев во чест на мојата ќерка Џана. Тие се нарекуваат Мамбацита и тие се дизајнирани како ексклузивна црно-бела линија како што имаа патиките на нејзиниот татко”, напиша Брајант на Инстаграм.

Сепак, како што објасни таа, сите планови во врска со производството и продажбата на тој модел се одложени затоа што, откако договорот меѓу Најк и нејзиниот покоен сопруг истече во април по 18 години, новиот не беше склучен ниту стариот беше продолжен.

“Намерата беше да се исплатат сите средства од продажбата на нашата” Mamba & Mambacita Sports Foundation “, но бидејќи Најк не го продолжи договорот, решив дека овие патики не можат да бидат пуштени во продажба. Тие немаат дозвола одам. на пазар, дури и да не се произведуваат. Не знам како некој друг може да превземе нешто што го дизајнирав за ќерка ми. Се надевам дека нема да се продадат”, рече Ванеса Брајант во својот пост.

Патиките, огромно популарниот модел Kobe Protro 6 обично се распродава за само неколку минути кога ќе се појави нова линија на пазарот. Овој беше замислен како црно-бел учинок за да одговара на кошаркарскиот дрес што го носеше Џана. Внатре во патиката има крилја и пеперутки, а на петицата е нејзиното име и името на нејзиниот татко.

Нивното лансирање е веќе објавено во втората половина на оваа година, а социјалните мрежи веќе покажаа како изгледа моделот.

Најк не одговори на истрагата на ЦБС за да ја разјасни оваа навистина незгодна ситуација. Дали Ванеса Брајант планира да преземе понатамошни правни активности не е познато засега.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi