Вечерва се Греми наградите: Бијонсе има 9 номинации,Weeknd го бојкотира настанот!

14 март, 2021
муз

Греми наградите ќе се одржат вечерва, во малку модифициран формат, без публика. Како што е познато, Бијонсе доби најмногу номинации, девет, вклучително и за песната на годината. По неа следат пејачките Дуа Липа и Тејлор Свифт, кои добија 6 номинации, како и раперот Роди Рич.

Липа и Свифт ќе се борат за албумот на годината, заедно со Пост Мелоун, групата „Колдплеј“, Хаим, Џејкоб Колиер ….

Што се однесува до Бијонсе, таа ги доби своите номинации благодарение на песната „Црна парада“, која беше објавена за време на летните протести во Америка против полициската бруталност кон Афроамериканците.

Според странските медиуми, Бијонсе сепак нема да настапи.

Настанот ќе го бојкотира канадскиот пејач The Weeknd, кој повеќепати го осудуваше доделувањето на Греми наградите. Сè започна во ноември. Имено, The Weeknd тогаш Греми наградите ги нарече „корумпирани“ откако не беше номиниран.

Греми наградите остануваат корумпирани. Ми должите мене, на моите обожаватели и на транспарентноста во индустријата … – го изрази својот гнев.

Сепак, тој не е единствениот што го критикуваше Греми. Зејн Малик го критикуваше и самиот настан, затоа што остана без номинации.

Инаку, на самиот настан ќе биде домаќин на Хари Стајлс. Се очекува да настапат Меган Те Сталион, Карди Б, која не е номинирана, Тејлор Свифт, Родија Рич, Били Ајлиш, Дуа Липе, Пост Мелоун, како и јужнокорејската група БТС.

Греми наградите се во 17 часот по локално време во Лос Анџелес.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi