Велат дека овие ѕвезди имаат најубаво тело – се согласувате ли?

29 мај, 2021
BeFunky-collage-5-1

Во морето фотографии што ги објавуваме на Инстаграм, меѓу најзастапените се оние со нашата фигура во преден план, така што новинарите на списанието Us немаа лесна задача – мораа да ги прегледаат сите профили на јавни личности и да ги изберат чии членови можат да се пофалат со најубаво тело. Тие успеаја да состават список на најдобрите десет, а вие проценете дали се навистина во право.

На десеттото место е 26-годишната раперка Megan Thee Stallion која на Инстаграм често објавува свои секси фотографии во бикини. Музичарката, која промовира позитивна слика за своето тело, редовно ги известуваше сите 22,5 милиони следбеници на својот профил за напредокот во фитнес предизвикот на кој започна. „Го сакам моето тело. Секоја облина, секој сантиметар, секоја стрија, секое дупче е мојот храм. Моето тело е мое. И никој друг не го поседува “, рече таа во една прилика.

Megan Thee Stallion Is Inviting Us To Her 'Hottie Bootcamp' For Our Best  Summer Bodies | LaptrinhX / News

Деветтото место е резервирано за Амелија Греј Хамлин и Делила Бела Хамлин, ќерките на славната актерска двојка Лиза Рин и Хари Хамлин. Нивната постара ќерка, 19-годишната Амелија, која во моментов е во врска со ријалити sвездата Скот Дисик, пред три години призна дека се бори со анорексија и откри дека денес има многу поздрава врска со своето тело. „Едноставно се разбудив, среќна сум што сфатив дека не сакам да тежам 20 килограми. Нема да си го уништам животот поради некои проблеми што ги имам. Не мора да бидете слаби за да имате одличен живот “, рече таа.

Amelia Gray Hamlin Reveals She Had A Breast Reduction At 16

Нејзиниот хит „Driver’s Licence“ моментално се наоѓа на списокот на Билборд на „Hot 100“, но на оваа листа на списанието Us пејачката Оливија Родриго е на самиот врв. Таа се најде на осмото место, откако во април 2021 година објави фотографија во мало сино бикини и го зафати речиси целиот натпревар.

Driver's License singer Olivia Rodrigo poses in a bikini before unveiling  the track list | | Express Digest

Нејзината мајка е познатата манекенка Ким Золсијак-Биерман, затоа не е изненадувачки што Бриел Биерман наследи таква линија. Атрактивната 24-годишна девојка се најде на седмото место и ја користи секоја можност да ги покаже своите облини. Но, истовремено да промовира линија костими за капење потпишана од нејзината мајка. И Ким сигурно нема да најде подобра реклама од оваа!

Brielle Biermann's Hottest Shots

Поранешната сопруга на легендата на НБА, Скоти Пипен, Ларсa Пипен, има 46 години и има четири деца и е доказ дека ниту возраста, ниту бременоста не се пречка за жената да изгледа одлично. Риалити sвездата тренира напорно, што се гледа на нејзината линија, што гордо ја покажува. Така, во април оваа година, таа заработи еден куп „лајкови“ на фотографија на која позира во минијатурно бикини „Шанел“, и заврши на шестото место на оваа листа.

Larsa Pippen shows off her hourglass in a blue and white bikini when posing  by the pool - Eminetra.co.uk

Во златната средина е друга ријалити sвезда што ја гледаме во сапуницата „Real Housewives of New Jersey“, Мелиса Горга која на 42 години изгледа сензационално. Но, таа признава дека работела многу напорно за да постигне таква фигура и објасни дека се држи настрана од солената храна. „Чувам вода, па затоа внимавам што јадам, избегнувам навистина солена храна и кинеска храна“, открива таа.

Melissa Gorga – Bikini candids in Miami | GotCeleb

Четвртото место и припадна на ријалити sвездата Хајди Монтаг, која и на Инстаграм и на ТикТок често може да се види облечена исклучиво во бикини. Но, таа се здоби со такви мускули не само благодарение на вежбањето, туку и на липосукцијата на која отиде во 2010 година. Потоа, таа изврши десет различни естетски процедури на ист ден – ги зголеми градите, ги крена веѓите, го затегна челото, го поправи носот, вбризгала маснотии во образите и усните, ја реконструирала брадата, извршила липосукција на вратот и половината, бутовите и колковите, операција на увото и го подигнала задникот. Иако тогаш се каеше поради бројни болки и здравствени проблеми, денес таа тврди: „Го сакам своето тело! Имам поголема тежина од порано, но исто така сум и посилна отколку што бев порано “.

HEIDI MONTAG Workout in Los Angeles 04/29/2020 – HawtCelebs

Актерката Салма Хајек го зазеде високото трето место, а на 53 години направи селфи фотографии во костим за капење без никаков проблем. И тајната на нејзината линија е редовно чистење со сокови. „Штом сум под стрес, наоѓам утеха во храната. Чистењето за мене е како медитација, ме тера да застанам, да се фокусирам и да размислувам за тоа што го ставам во моето тело “, рече таа.

Salma Hayek Pinault Kicks Off 2021 with a Sexy Bikini Photo

Со оглед на тоа дека е модел, не е изненадувачки што Бела Хадид го освои второто место на листата. Нејзиниот Инстаграм е преполн со фотографии на кои се појавува нејзиното фит тело, што ја доближи до совршенство благодарение на редовните тренинзи со славниот тренер Џо Холдер.

Gigi and Bella Hadid Wore So Many Thong Bikinis in Greece | Who What Wear

Иако нејзината полусестра Ким Кардашијан е една од најсексапилните жени во деценијата, 23-годишната Кајли Џенер е онаа која ја презеде титулата за најдобро тело во 2021 година. Успешната претприемачка и ријалити ѕвезда гордо ги истакнува своите облини, кои делумно се резултат на хируршки зафати, но и делумно на напор и посветена работа на себе. Така таа призна дека секој понеделник е резервиран за одење во теретана, а во исто време е многу внимателна за тоа што ќе го стави во себе. Во една прилика, таа изјави за Harper’s Bazaar дека утрата секогаш започнуваат со супа од коски, измешана со лаванда и сок од лимон или целер.

Kylie Jenner wows in a golden one-piece as she reaches 200million Instagram  followers
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi