(ВИДЕО) Тимот ЛОЗАНО – ЦВЕТКОВСКИ со уште едно ремек дело:„ВАРДАРЕ“ со многу топлина и ЕМОЦИИ!

29 април, 2021
lozano

Лозано и тимот Цветковски вчера го промовираа новиот проект „Вардаре“ и повторно ПОГОДИЈА!…
Повторно ни донесоа една квалитетна и длабока тема која во себе крие мноху топлина и емоции…
Извонредниот текст (Магдалена Цветковска), проследен со одличната музика (Лазар Цветковски) и на крај заокружен со перфектната интерперација на Лозано ни носат уште еден македонски поп евергрин.
Овие соработници и досега се докажале низ своите проекти, но имаме впечаток дека некако – во секој нареден одат чекор понатаму…
Преслушајте!
“ВАРДАРЕ”

Знам како е да немаш,
знам како е да немаш,
во ладни утра, сиви чувства
и само празнина без крај.

Мој Вардаре ми кажи,
колку ли криеш тајни,
на луѓе приказни,
тајни оловни,
на дно заборавени.

Мој Вардаре, кажи ми, кажи Вардаре
колку ли криеш во себе,
вистини некажани
Кажи ми, кажи Вардаре,
те молам кажи Вардаре
еј со векови, колку ли солзи криеш ти,
колку ли солзи криеш ти.

Хеeеј, први бакнежи, тажни разделби.
на дното ги чуваш Вардаре.

Мој Вардаре, кажи ми, кажи Вардаре
колку ли криеш во себе,
вистини некажани
Кажи ми, кажи Вардаре,
те молам кажи Вардаре
еј со векови, колку ли солзи криеш ти,
колку ли солзи криеш ти.

🔈 Аудио:
🎶 Music / Muzika: Лазар Цветкоски
🖍 Lyrics / Tekst: Магдалена Цветкоска – Ена
🎹 Arr / Аранжман: Лазар Цветкоски
🎚 Mixed and Recorded – Лазар Цветкоски
🎛 Mastering: Лазар Цветкоски
🎛 Studio: LCV Production

Инструменти:
– 🎸 Гитара: Лазар Цветкоски
– 🎸 Бас: Лазар Цветкоски
– 🎻 Виолини: Илија Филиповски
– 🎹 Хармоника: Војче Петрушевhttps://www.youtube.com/embed/xBhwXB9a2bo?feature=oembed

Видео:
🎬 Director: Daniel Joveski
👔 Stylist: Андреј Папаз
👩‍💼 Актери: Емилија Мицевска Трајковиќ, Сања Јаневски, Горан Глигориески, Марко Богдановски
🎭 Актерска Школа – Весна Петрушевска / Бејби Шоу: Василиј Дамјановски, Лана Грпчевска, Кјара Соневска, Ива Ушковска, Стефан Пренџов
💄 Make up: Марија Лазарова
🔡 Font Design: Мартин Филиповски

Преземено од ekran.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi