Викторија Бекам ги призна финансиските потешкотии на нејзиниот моден бренд и се пожали поради неправеден третман на големите и мали играчи на модната сцена

1 мај, 2021
1453222

Во едно интервју, 47-годишната дизајнерка Викторија Бекам призна дека нејзината истоимена модна етикета се бори со финансиски проблеми поради пандемијата, па затоа веројатно нема да може да си го дозволи шоуто на Модна недела во септември

Викторија признава дека се надевала дека пандемијата ќе го „израмни игралиштето“ на модната сцена и се жали дека за разлика од малите играчи како неа, големите играчи како Burberry и Chanel ќе можат да се движат најнормално.

Признанието на модната креаторка доаѓа по откритието дека нејзиниот моден бренд, од своето промовирање, забележа вкупни загуби од над 46 милиони фунти.

Прашана за нејзините планови за есенската модна недела, Викторија малку размисли и изрази надеж дека пандемијата ќе заврши до септември.

„Верувам дека модната ревија е најдобриот начин да се покаже модата. Тешко е да се најде подобар начин да се види и слушне облеката, да се видат модели во облеката. Дадовме сѐ од себе да го покажеме дигитално, но тешко е“, продолжи Викторија и ги призна финансиските потешкотии во кои се наоѓа нејзината модна етикета.

„Дали ќе правам модна ревија во септември? Не знам. Да бидам искрена, пандемијата влијаеше на мојот бизнис. Дали ќе можам да потрошам толку многу пари на модна ревија? Не знам, веројатно не. Јас веројатно ќе продолжам да го правам тоа дигитално “, рече Викторија и додаде дека би сакала да не мора да прави дигитални презентации на нејзините колекции, но со целиот оптимизам е исто така реално.

„Тоа влијаеше на мојот бизнис и среќна сум што сè уште имам деловна активност, но појавувањето на модни ревии чини многу пари“, се пожали Викторија, посочувајќи на нееднаквоста во модната индустрија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi