Викторија Бекам се заколнала дека повеќе нема да се смее: причината е бизарна! (ФОТО)

17 април, 2021
247713_profimedia0598450562_ff

Пејачката и модна дизајнерка Викторија Бекам на 17 април го слави својот 47-ми роденден. По тој повод, се потсетивме на најинтересните факти за неа

Еве 10 работи што не сте ги знаеле за Викторија Бекам:

1. Во 1997 година, Дејвид Бекам ја видел Викторија, посакал да ја запознае и љубовта се родила на прв поглед. Двојката се венчаше во 1999 година, четири месеци откако го добија првиот син. Дејвид и Викторија се едни од најпопуларните парови во Велика Британија и луѓето ги нарекуваат „Пош и Бекс“.

2. Нејзиниот татко ја носел на училиште со Ролс Ројс, поради што уште од училишните денови го добила прекарот „Пош“.

3. Таа е првото од трите деца на мајката на фризер и таткото електроинженер.

5. Кога била мала, била буцкаста, па затоа нејзината мајка ја нарекувала „дебело куче“. Викторија рекла дека поради тоа, секогаш била свесна за својата тежина.

6. Таа не била многу популарна кај момчињата за време на училишните денови, па затоа немала ниту момче.

7. Кумови на нејзините деца се Елизабет Хрли и Елтон Џон.

8. Како што стана популарна, Викторија Бекам престана да се смее, а причината се брчките. Решила да се смее ретко, за да нема брчки на лицето.

9. Нема крем со кој не се обидела да го ублажи стареењето, а познато е дека и самата дизајнирала крем заснован на измет од птици.

10. Има две тетоважи посветени на нејзиниот сопруг Дејвид.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi