Вилата како од бајките во која Бритни Спирс доживеа нервен слом се продава за 6,1 милиони долари

12 февруари, 2021
f_10132977_1024

Само три дена откако контроверзниот документарец за поп принцезата излезе на виделина, оваа вила се најде на пазарот на недвижнини

Раскошната вила во Лос Анџелес во која живееше Бритни Спирс пред да се пресели во долината Сан Фернандо се продава за неверојатни 6,1 милиони долари.

Само три дена откако контроверзниот документарец за поп принцеза го виде светлото на денот, овој дом од бајките каде Бритни доживеа нервен слом во 2007 година се најде на пазарот на недвижнини.

Изградена на падините над Беверли Хилс, вилата во медитерански стил скоро 7.000 квадратни метри има шест спални соби и исто толку бањи. Во дворот има зелена градина, тераса и базен, а во гаражата има три автомобили.

Бритни ја купи вилата во 2007 година за 6,75 милиони долари и веднаш се пресели во неа. Само еден месец подоцна влезе во фризерски салон и ја скрати долгата коса на „нула“.

Таа доживеа нервен слом по бурниот развод со Кевин Федерлајн и тешката битка за старателство над детето, по што нејзиниот татко се грижеше за нејзиниот имот во 2008 година, а Бритни води битка против сопствениот татко околу сопствениот приход на суд до денес.

Вилата беше продадена во 2012 година на австралискиот капиталист Џеф Фридман за само 4,3 милиони долари, а во тоа време Бритни загуби 2,5 милиони долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi