Влатко Стефановски и Масимо во јули со концерти на Ташмајдан

20 мај, 2021
Влатко

По долга пауза поради пандемијата, концерти на регионалните музичари повторно ќе се одржат во Белград. Нашиот светски познат гитарист Влатко Стефановски ќе настапи на сцената во паркот Ташмајдан на 30 јули, а концертната сцена на 31 јули е резервирана за Масимо Савиќ, објавија организаторите.

Почитувајќи ги епидемиолошките мерки, дирекцијата на Ташмајдан ќе започне да ги отвора портите за посетителите кои сакаат добар звук во јули.

Гитаристот, пејач и композитор Влатко Стефановски и V3 Trio ќе одржат концерт на 30 јули за ограничен број луѓе, почитувајќи ги сите мерки против пандемијата и препораките дадени од Владата на Србија.

Основачот на познатата рок група „Леб и сол“, откако раскина со членовите на бендот по 13 студиски албуми, имаше многу успешна соло кариера.

Стефановски претходно ќе настапи на 4 јули во Палиќ, а во Белград најпрво ќе свири на 3 јуни во салата Комбанк на Гитар арт фестивал, пренесува Танјуг.

Поп-пејачот Масимо Савиќ вели дека со нетрпение очекува конечно да се дружи со публиката на 31 јули во прекрасното здание на Ташмајдан, под отворено небо.

„Јас и мојот бенд сме веќе подготвени и со нетрпение очекуваме да размениме енергија и емоции. Се сакавме, нели?“, рече популарниот кантавтор.

По големиот хит „Мал круг на големи луѓе“, Масимо неодамна објави нова песна „Патуваме и кога стоиме“, која беше инспирирана од неодамнешниот земјотрес во Хрватска.

После Ташмајдан, пејачот ќе има концерт во Палиќ на 2 август.

Преземено од vecer.press

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi