Внукот на кралицата Елизабета Втора заврши на полициско испрашување

29 март, 2021
kraLJICA

Што се случува?

Ако помисливте дека драмата во британското кралско семејство стивнува, се лажете. Според локалните медиуми, полицијата го посетила домот во Сент Кир, Абердиншир, откако локалното население се пожалило дека внукот на кралицата Елизабета и синот на принцезата Ана, Питер Филипс, ги прекршил мерките за вирусот возејќи 740 милји од нивниот дом во Глостершир. Во петокот го забележале неговиот Range Rover паркиран пред куќата на непозната жена. Патем, британските власти наредија заклучување со забрана за излегување и патување.

Peter Phillips

Офицерите разговарале со Питер и му давале наредби и совети, но биле задоволни што тој не ги прекршил мерките откако објаснил дека е на службено патување. Портпарол на маркетинг консултантот рече дека Питер патувал деловно со неговата компанија XL Medical, што обезбедува брзи КОВИД тестови.

Peter Phillips

Патем, Питер живее на имотот на неговата мајка Паркот Гаткомб во Глостершир и е 17-ти во редот за тронот. Тој се разведе од сопругата Есен Филипс во 2019 година, по 11 години брак. Неговата поранешна сопруга сè уште живее на имотот на Глостершир со Питер затоа што се согласија дека тоа е во најдобар интерес на нивните деца, десетгодишната Савана и осумгодишната Ајл. Да се потсетиме, Питер е еден од оние членови на семејството кои немаат титула. Тој исто така бил и првиот внук на кралицата Елизабета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris