ВО 5-та Деценија, таа е најубавата на планетата: Никол Шерцингер јаде скоро сè, а поради ЕДНА ЦАКА изгледа како божица

21 април, 2021
беспрекорно тело никол

Пејачката своевремено се бореше со проблеми со исхраната, и сè реши со посебен начин на јадење, но и со тренинг.

Возраста навистина не и може ништо. Всушност, Никол Шерцингер навистина ја потврдува старата дека „жените се како вино“, бидејќи како одминува времето, згодната пејачка изгледа се подобро и подобро.

Важи за една од најубавите жени на планетата и постојано докажува дека ја нема оваа ласкава титула без причина, со разголени фотографии на социјалните мрежи.

Така, таа неодамна ги воодушеви своите придружници со низа фотографии додека покажуваше извајано тело во минијатурен костим за капење, од плажа на Ксавиер.

Иако наскоро ќе наполни 42 години, Никол сè уште има линија да посака – цврсти гради, витка половина и рамен стомак, како и дефиниран задник. Многумина од нив не можеа да не се прашаат која е нејзината тајна.

Бидејќи рака под срце, многу далеку помлади девојки можеа да и завидат на нејзиното тело, но и на нејзината состојба.

И покрај фактот дека таа веќе има пет години, ништо на нејзиното лице или фигура не покажува знаци на стареење. Изгледа исто како кога била девојче, а со тоа се согласува и публиката на Интернет, која редовно ја опсипува со комплименти.

“Бог само еднаш создава жена како оваа”, “Ти си убава”, “Изгледаш совршено”, “Една од најубавите жени во универзумот. Ти си икона”, “Јас сум толку alousубоморен”, “Постариот ти си подобро “… само некои се во низата слични коментари под нејзиниот нов пост.

Сепак, иако би помислиле дека славната убавица нема таков единствен проблем, а камоли недостаток на самодоверба, Никол еднаш потврди дека во нејзиниот случај сè е токму спротивното.

Нејзиниот проблем со самодоверба беше толку голем што и создаде нови проблеми – нарушување во исхраната.

“Само за да бидам задоволна со себе и тогаш сè оди полесно. Ми требаше многу време да прифатам себе си и моето тело. Кога се смирив со себе не ми беше проблем да вежбам и да јадам што е добро за мене. Ние се сами “Не ти е гајле за својата тежина, важно е да си пријател, затоа што ако не се сакаш себе си, тогаш си самоуништувачки и тажен. Поголемиот дел од животот го поминав во негување тага и дури сега сфаќам дека само губев време “, рече таа еднаш.

Сепак, сè се смени пред неколку години кога таа реши да се посвети на здрава исхрана и редовно тренирање. Никол неодамна откри како јаде и што никогаш не смее да има во фрижидерот.

“Секогаш свежи домати, сирења, мисирка и бело месо, млеко од бадем, кокосова вода, но и други класични потреби во фрижидерот. И вода, многу вода. Треба да бидете хидрирани”, изјави убавата пејачка.

Никол нема редовен план на исхрана, но се придржува до некои работи, како што и самата призна, многу години. Особено што е исклучително физички активна, а нејзините концерти содржат и тешки кореографии. Затоа е важно за неа да не го гладува своето тело, туку да ја храни со се што е потребно.

nikol serzinger

Доручек
Никол го избира првиот оброк да биде богат со протеини и сложени јаглехидрати. Нејзиниот омилен појадок е тост од авокадо, послужен со изматени јајца и пушен лосос. Тоа му дава на нејзиното тело многу протеини со малку маснотии, здрави масти и Омега-3.

Кога бараат нешто малку поразлично, тие со задоволство ќе јадат пржена сланина со пржени јајца, или овесна каша со гоџи бобинки и други плодови богати со антиоксиданти. Клучот е различноста.

Ручек
Кога станува збор за централниот оброк, Никол се обидува да биде здрава како појадокот, но количината е помала. Обично избира салати со пилешко или мисирка, како и суши, а ако не е премногу гладна, ќе се одлучи за супа од зеленчук.

Од друга страна, ако и треба повеќе енергија, таа често подготвува леќа, грав, но и јуфки од ориз со лесни сосови од зеленчук.

Вечера
Како што и самата рече, најмногу мрази да готви навечер, да нарачува храна или да јаде во ресторан. За последниот оброк во денот, Никол избира ориз со протеини со малку маснотии, или помали порции тестенини со варен зеленчук.

Кога посакува нешто помалку здраво, тој обожава да нарачува многу сирење од мексиканска храна, а познато е дека се занесува со пица одвреме-навреме.

Но, бидејќи тој јаде здраво поголемиот дел од времето и не се занесува со нездрава храна секој ден, тој лесно одржува идеална тежина без премногу напор.

Закуски и закуски
Секако, меѓу оброците, Никол практикува здрави закуски. Бадеми, свеж кокос, бебе моркови и свеж зеленчук се наоѓаат на нејзиното мени секој ден, а кога станува збор за десерти, изборот паѓа на различни плодови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi