„Во сенка“ на сопственото совршенство: Мелита во себе носи сексапил и еротика, но Барбара зрачи со малку поинаква „естетска егзотика“! (ФОТО)

12 јули, 2021
barbara

Мајка и ќерка на летен одмор. Бивша и сегаш на ТВ водителка, едната добро познат лик и трендсетерка, другата ново лице, пејачка која допрва почнува да ја гради својата кариера… Мелита и Барбара Ракичевиќ, се почесто заедно. Малечката сега е веќе доволно голема за да може да и прави сериозно друштво на мама.

Така гледаат на работите оние кои се семејно или емотивно врзани за нив двете, ама оние отстрана, на нештата гледаат и малку поинаку!

Имено, Мелита и Барбара својот летен одмор го минуваат на Егејското крајбрежје, во еден од најпознатите грчки ресорти, каде уживаат во секој миг од своето слободно време, пртетворајќи го одморот во незаборавно доживување и спомен за паметење.

Разбирливо, море, плажа, песок, сонце, освежување, морска храна… и задоволството не може да биде поинко освен фантастично! Мелита која така достоинствено и гордо држи до себе одново го сподели сиот свој телесен раскош собирајќи ги „влажните машки погледи“ на плажата, но се чини дека очите овој пат, особено на помладите момчиња, беа вперени на друго место.

Во неизмерната убавина на нејзината млада ќерка, која прерасна во вистинска убавица.

Секасапилот и привлечноста кај Мелита е наспорна, но се чини дека Барбара има нешто што тоа го надминува, некаква суптилна нота на шарм и заводлива убавина, а во исто бреме младата убавица се’ уште во себе ја носи онаа детска наивност и чистина, што и дава посебна доза на поинаква допадливост.

Нешто што и самата Мелита јавно го признава кога е во прашање убавината на нејзината „мала сирена“… Или што би рекла самата за својата ќерка: „Совршенство“!

И додека Мелита во себе носи неспорен сексапил и еротика, Барбара зрачи со малку поинаква „естетска егзотика“… Или како понекогаш што се случува „ученикот да го надмине учителот“, во овој случај  многумина се согласуваат дека Барбара ја „засени“ Мелита…

Секако на неизмерна радост на мајката, што генетиката се’ повеќе доаѓа до израз, па овој пат нескротливата убавина на ќерката изби во прв план, пред телесниот раскош на трендсетерката!

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi