Во тишина го испратија на вечните ловишта: Ова се наследниците и бившата сопруга на Жан Пол Белмондо

12 септември, 2021
327611_profimedia0631380280_ff

Прославениот актер Жан-Пол Белмондо не напушти пред шест дена на 88-годишна возраст, а смртта се случи во неговиот дом во Париз, нагласи адвокатот.

Погребот се одржа вчера во присуство на бројни обожаватели на неговиот лик и дело, а меѓу првите што се појавија беа неговата најмлада наследничка Стела Блемондо и поранешната сопруга Натали Тардивел, која по професија е пејачка и актерка.

<p>Od slavnog umetnika oprostila se publika koja je obožavala njegov glumački dar.</p>

Жан-Пол Белмондо имаше многу турбулентен љубовен живот, безброј жени, четири деца, а романсата со актерката Урсула Андрес најмногу ја пренесоа медиумите.

Последните неколку години живееше сам и без партнер, а имаше доверба само во своите наследници.

<p>Od slavnog umetnika oprostila se publika koja je obožavala njegov glumački dar.</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi