ВОНБРАЧНИОТ СИН НА ЧАРЛС И КАМИЛА? „Изгубениот принц“ споделува фотографии за да го докаже своето кралско потекло: Тој сака да ги запознае своите биолошки родители

29 април, 2021
119121578_1510736915792734_667026156815189469_n_1000x0

Австралијанецот Симон Доранте-Даи е роден во април 1966 година и е посвоен непосредно по раѓањето, од семејство со контакти во Бакингемската палата.

Австралијанецот, кој со години тврди дека е син на принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, сподели нова фотографија за да го докаже тоа. Човекот, исто така, им се обрати на властите со својата претпоставка, но не успеа да го докаже тоа.

Австралијанецот Симон Доранте-Даи е роден во април 1966 година, а набргу по неговото раѓање го посвоило семејство со контакти во Бакингемската палата. Човекот тврди дека е син на принцот Чарлс и Камила Паркер-Боулс. Тој е толку убеден во своето потекло што основа Фејсбук профил на кој споделува вести за неговите напори да се поврзе повторно со неговите биолошки родители.

Баба му работела за кралицата

„Баба ми работеше за кралицата и постојано ми кажуваше отворено дека сум син на Камила и Чарлс“, рече Доранте-Даи, кој исто така се нарекува себеси „принцот Симон“. Австралијанецот три пати се обидел законски да докаже дека е потомок на кралското семејство, но досега не успеал. Затоа, тој одлучи да се обрати до Врховниот суд во Австралија.

Фотографијата од фановите уште повеќе го убеди

Како дел од докажувањето на своето тврдење, тој неодамна сподели фотографија од обожавател што треба да го потврди неговото тврдење. На изменетата фотографија, неговиот син Лиам е во слична позиција како кралицата Елизабета Втора на една постара фотографија. Според Симон, сличноста помеѓу Лиам и кралицата е толку очигледна што ја поддржува теоријата дека Симон е син на Чарлс и Камила.

“Кога прв пат го видовме, потполно не стигна. Елив (сопругата на Симон) и јас секогаш чувствувавме дека нашите деца личат на членови на кралското семејство, но ова ни ги отвори очите. Еден од обожавателите ја направи таа споредба, ми ја испрати и останав без зборови“, ги опиша Симон своите чувства кога првпат ја видел фотографијата.

Тој ќе се бори и понатаму

Сајмон има повеќе од 9 000 следбеници на својата фан-страница и многумина го поддржуваат на неговиот пат кон вистината. Ова не е прв пат некој да му каже на Симон дека изгледа како Камила, нејзиниот брат или принцот Филип, кој неодамна почина. Симон и неговото семејство не планираат да се откажат и сакаат да продолжат да се борат за да покажат каде е вистината.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris