Вооружена жена со нож се обидела да влезе во луксузната вила на раперот Дрејк! Ова не е прв ваков инцидент!

1 април, 2021
167165447_763127321068196_1340802745469436627_n-660x450

„Жена, вооружена со нож, се обиде да влезе во имотот на раперот Дрејк во Канада, додека раперот беше дома во вторникот“, изјавија полициите и изворите за страницата „Page Six“. Женски натрапник се соочил со обезбедувањето пред вратата на вилата на суперѕвездата во Торонто, а наводно удрила стражар со цевка околу 16:50 часот, пред да биде приведена.

„Раперот во тоа време беше во својата екстравагантна палата од 50.000 квадратни метри“, изјави извор за „Page Six“. „Уапсена е возрасна жена која носела нож“, изјави извор од полицијата во Торонто за „The Sun“. „Таа не влезе во имотот и никој не беше повреден. Не е јасно што правела таму, но немала комуникација со сопственикот на куќата “, додаде изворот.

Новинар на Toronto Sun објави на Twitter дека со метална цевка погодила стражар за време на инцидентот.

Во 2017 година,исто така жена натрапник упаднала во домот на Дрејк во Јужна Калифорнија, каде што продолжила да пие вода и сода откако влегла.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi