ЗАЕДНО СЕ СО ГОДИНИ, НО НЕ Е ЗАИНТЕРЕСИРАНА САМО ЗА НЕГО: Девојката на Дамијано Давид отворено за својата сексуалност!

24 јуни, 2021
323497_profimedia0613693700_ff (1)

Италијанската инфлуенсерка Џорџа Солери беше позната во својата земја, но сега ја препознава цела Европа, главно поради нејзината врска со фронтменот на групата Манескин и победникот на Евровизија Дамјано Давид.

<p>"Seksualno sam fluidna", priznala je influenserka koja ljubi jednog od trenutno najpoželjnijih momaka na svetu</p>

Солери не се двоуми да сподели голи фотографии со своите следбеници на Инстаграм и да одговори на нивните незгодни прашања, а неодамна зборуваше без влакна на јазикот за својата сексуална ориентација.

Таа откри дека е бисексуалка.

<p>"Seksualno sam fluidna", priznala je influenserka koja ljubi jednog od trenutno najpoželjnijih momaka na svetu</p>

„Јас сум сексуално флуидна, што значи дека подеднакво ме привлекуваат мажи и жени“, напиша девојката на Дамијан Дејвид.

На прашањето дали нејзината врска со Дамијан е во согласност со нејзините ставови, таа одговори дека тоа нема никаква врска со феминизмот што го пропагира.

<p>"Seksualno sam fluidna", priznala je influenserka koja ljubi jednog od trenutno najpoželjnijih momaka na svetu</p>

“Што е тука нефеминистичко? Да се ​​има познато момче не е во склад со феминизмот? Или би било пофеминистичко да се крие врската засекогаш. Мислам, тоа е прекрасна работа, нели?”, одбруси Солери.

<p>"Seksualno sam fluidna", priznala je influenserka koja ljubi jednog od trenutno najpoželjnijih momaka na svetu</p>

Двајцата се заедно четири години, а се шпекулира дека се вериле.

Со оглед на тоа дека за сексуалноста на Дамијано се дискутира многу, овој пар предизвикува контроверзии каде и да се појават!