ЗАЉУБЕНИТЕ ГУЛАПЧИЊА ВО КАВГА, А ИМ ПРИСТИГНУВА БЕБЕТО Меган го обвинува Хари за сè?

2 април, 2021
profimedia-0474791271

„Се обвинуваат се еден со друг“

Уште од кога Бакингемската палата објави дека 36-годишниот принц Хари и неговата тригодини постара сопруга Меган Маркл не се враќаат на кралските должности, што тие самите си ги ставија на виделина со спроведување на експлозивно интервју со Опра Винфри во кое наведоа низа обвинувања против дворецот, нивните животи се целосно променети. Пред неколку дена беше напишано дека медиумското внимание ги принуди да се сокријат, а сега се шушка дека нивната врска не е во најдобра состојба. Според списанието „Woman’s Day“, Хари и Меган се расправаат веќе некое време.

Според нивниот наслов навестуваат дека парот се расправа за лошите реакции на јавноста откако ја раскажаа својата страна на приказната, кога станува збор за односот со остатокот од кралското семејство. „Хари и Меган се обвинуваат еден со друг“, гласи гореспоменатиот наслов и се чини дека сето тоа е поттикнато од неодамнешните фотографии на принцот Хари. Имено, тој пред неколку дена беше фатен како вози велосипед во близина на нивниот дом во Санта Барбара.

Изворот на текстот посочува дека расправиите започнале по интервјуто со Опра Винфри. Оттогаш, според некои, објавено неславното интервју, принцот Хари е „непријателски настроен и лут“, додека Маркл „го обвинува за скоро сè“, инсистира изворот. Изданието тврди дека додека Маркл го планира нивниот следен потег, принцот се обидува да избега од сето тоа.

Да потсетиме, принцот беше снимен како ужива во опуштено возење велосипед за време на сончево попладне. Во обична спортска облека, со капа, очила за сонце и заштитна маска, помладиот син на британскиот престолонаследник се обиде да остане незабележан, но не успеа во тоа. Иако уживаше сам да вози велосипед, принцот беше придружуван од автомобилот од неговите телохранители, кои сепак беа малку позабележителни, па тие го разоткрија 36-годишникот.

Ова е првпат Хари да се види откако бомбастичното двочасовно интервју го виде светлото на денот. Покрај тоа што направија голем број обвинувања против кралското семејство, Меган и Хари исто така открија дека нивното семејство наскоро ќе се зголеми со едно девојче, а зборувајќи за татковството, принцот не криеше колку ужива во моментите што ги поминува со неговиот син Арчи . „Тука имаме слобода. Ми се допаѓа тоа што можам да возам велосипед со мојот син без да се грижам за папараците кои нѐ следат“,рече Хари.