„ЗАРАБОТУВААТ И ПО 50 ГОДИНИ СМРТ“: Се појави список на најплатените постмртни sвезди! (ФОТО)

13 февруари, 2021
познати

Дури и смртта не им оневозможи на некои светски sвезди да заработат пари на нивните имиња дури и денес. Семејствата и соработниците на починатите sвезди добиваат огромни суми на сметка, така што нивните фотографии ќе можат да се користат за бројни реклами.

Форбс состави листа на најплатени постмртни sвезди.

Мерилин Монро

Иако почина во 1962 година, минатата година заработи 8.000.000 УСД. Неговото име и слика ги користат скоро сто познати брендови.

Merlin Monro

Џорџ Харисон

Славните Битлси, кој почина од рак во 2001 година, минатата година заработи 8.500.000 долари, најмногу заради шоуто во кое се користеше музиката на бендот.

princ

Фреди Меркјури

Пејачот Фреди Меркјури почина во ноември 1991 година поради компликации предизвикани од СИДА, а во 2020 година заработи 9 000 000 000 американски долари. Дополнителна заработка оствари заради филмот „Боемска рапсодија“, затоа што се зголеми интересот на јавноста за музиката и придружните работи на групата Квин.

Fredi Merkjuri

Принц

Принцот почина во 2016 година. Заработи 10.000.000.000 долари. Само во САД се продадени 700.000 негови албуми.

princ

Боб Марли

Реге музичката икона почина во 1981 година како резултат на рак, а во 2020 година заработи 14.000.000 долари. Неговата музика многу се слушаше минатата година, а звучниците, слушалките и друга опрема со неговото име се продадоа исклучително добро.

Bob Marli

Коби Брајант

Коби Брајант, легендарниот играч на Лејкерс, загина во пад на хеликоптер во јануари минатата година. Познатиот производител на патики ги дистрибуираше сите производи што беа поврзани со тоа, а неговата автобиографија беше продадена во 300.000 примероци. Неговата вкупна заработка минатата година беше 20 000 000 000 УСД.

Kobi Brajant
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi