„Жената нема рок на траење, ние сме особено привлечни во менопаузата“: холивудската актерка им возврати на хејтерите

29 јуни, 2021
selma-hajek-3-830x0

Не постои датум за истекување на рокот на жените, ова размислување мора да исчезне – категорична е популарната актерска sвезда

Холивудската sвезда Селма Хајек има 54 години и тврди дека дури и во најраната младост не се чувствувала толку привлечно и пожелно како сега. Селма, како и сите нејзини врсници, е во менопауза. Не се грижи за стареењето, но многу е загрижена за предрасудите со кои жените во менопауза се соочуваат секој ден.

Во интервју за „The Sunday Times“, актерката рече дека многу луѓе сметаат дека жените повеќе не се привлечни кога влегуваат во менопауза.

– Не постои датум на истекување на рокот на жените. Ова размислување мора да исчезне – рече Хајек.

Таа исто така потенцираше дека е многу незадоволна и лута што женската убавина во Холивуд сè уште се мери според тоа колку некој е млад.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi