ЖИВОТОТ НА ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА ОДБЕЛЕЖАН ОД ТРАГЕДИИ: Победила опасна болест, ја изгубила најсаканата личност – еве како живее денес!

24 мај, 2021
232701_profimedia0526708092_ls

Ја гледавме актерката Марша Крос (59) во „Melrose Place“ и „Desperate Housewives“. Улогата во серијата „Очајни домаќинки“ дефинитивно ја прослави и за кратко време стана омилена актерка за многумина. Додека светот и се воодушевуваше, таа минуваше низ страшни периоди во животот, но никогаш не ја симна насмевката од лицето и никогаш не ја изгуби вербата.

Marša Kros

Пред тоа, таа беше во трагична врска осум години. Имено, Марша беше во врска со 25 години постариот Ричард Џордан, кој почина во 1993 година. Тој имаше тумор на мозокот, а на актерката ѝ беше тешко со оваа трагедија. Марша пред две години откри дека и самата се бори со рак на аналниот канал. За среќа, таа излезе како победник од оваа борба – не се предаде и покрај нејзината депресија и тага за нејзиниот сопруг.

Актерката со години се бори да остане бремена, а отворено зборуваше за тоа неколку пати.

„Сакам да им кажам на сите жени кои се наоѓаат во оваа ситуација дека никогаш не се откажуваат од својата борба, бидејќи навистина се случуваат чуда“ – рече актерката која денес е мајка на две деца.

Денес, Марша живее смирено, ужива во мајчинството, својата работа и природа, и покрај тоа, таа е срдечен борец за подигање на свеста за рано откривање на рак.