Жртва на измама! ХОЛИВУДСКИ АКТЕР ОСТАНА БЕЗ ДОЛАР: Му украдоа повеќе од ЕДЕН МИЛИОН ДОЛАРИ!

11 февруари, 2021
886767_profimedia0424625569_ff

Ѕвездата на филмот „Џуманџии“ беше жртва на измама вредна 1,2 милиони долари

Личниот купувач на американскиот актер Кевин Харт (41), Дилан Сајер е обвинет за перење 1,2 милиони долари од сметката на славниот комичар.

Имено, Сајер се појави во средата во Врховниот суд во Квинс, Њу Јорк, каде е обвинет за голема кражба и други девет точки од обвинението во врска со проневера на средства на актерот.

Сајер започна да работи со актерот во 2015 година и прво работеше чесно.

Сепак, државниот обвинител открива дека Сајер користел кредитна картичка од Филаделфија за да префрли пари на неговата лична сметка. Тој проневерил над 1,2 милиони долари во периодот од 12 октомври 2017 година до 25 февруари 2019 година.

Наводно ги потрошил парите на луксузни предмети – слики од уметникот Сем Фридман, купил пет часовници од марката „Patek Philippe“ во вредност од повеќе од 400.000 американски долари, неколку торби „Louis Vuitton“ и најмалку 16 колекционерски кукли од компанијата „Bearbrick “ “, чија цена се движи од неколку стотици до неколку илјади долари по кукла, како и пет колекционерски кукли„ KAWS “.

Некое време се фалеше со овие работи на својот Instagram профил, а подоцна е разоткриен. Властите се обидуваат да ја вратат целата стока што била купена нелегално во обид да ги надоместат загубите на Харт.

„Откако беше уапсен Сајер, полицајците кои извршија претрес во неговата куќа запленија пари и стока во вредност од приближно 250 000 американски долари“, додаде обвинителот

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi