Жртвата на Вајнстин го опиша шокантниот настан: „Му ги раскрварив гениталиите и побегнав“

29 март, 2021
untitled-design-03

Актерката Хејли Грип со години молчи за непријатностите што ги доживеа од предаторот Харви Вајнстин, а сега проговори за сексуалниот напад и го обвини за обид за силување

Актерката Хејли Грип во петокот покрена тужба против сексуалниот предатор наВисокиот суд во Калифорнија во Лос Анџелес. Имено, во тужбата таа се присети на сите непријатности што и ги предизвикал Харви Вајнстин (69). Актерката во тоа време имала само 19 години, а по немилите настани и дијагностицирале посттрауматско нарушување на стресот.

„Нејзината здравствена состојба само доведе до ситуација Грип да не сака да зборува за ништо со години“, изјави адвокатот на Хејли Грип, Ерик Лернер, за „The Post“.

Во 2012 година, Хејли Грип била во холот на еден хотел. Таа пиела кафе и читала роман, кога наводно и пришол близок соработник на Вајнштајн. Започнаа разговор и актерката се отвори за болеста со која се бори, Туретов синдром. Тие разговараа и за моделот чиј кастинг тогаш актерката го чекаше во холот на хотелот. Непозната жена тогаш ја покани на појадок, а после тоа и предложи да оди со неа во хотелската соба да го запознае својот пријател „големиот продуцент“.

Таа ја советуваше како еден моќник во Холивуд може да и помогне во нејзината кариера. Актерката неволно се согласи да се сретне со „големиот продуцент“ и го прескокна кастингот што го чекаше.

Според тужбата, Вајнштајн на актерката и понудила чаша вино, што таа го одбила, велејќи дека „сеуште нема 21 година“, кога е дозволено консумирање алкохол во САД. Вајнстин тогаш и рече дека е грубо да не прифати пијалок од некој што само и покажувал гостопримство.

„Хејли Грип испи половина чаша вино и уште тогаш почна да ѝ се врти во главата, Вајнстин и пријде и се потпре на неа“ – пишува во тужбата за овој страшен настан.

Потоа ја праша дали е сè уште девица и и рече да замисли дека тој е некој како Зак Ефрон. Шокираната актерка не разбра што прави тој. Таа сфати дека неговите прсти се наоѓаат во нејзините гениталии само кога на нејзината кожа го почувствува студениот раб на неговиот часовник. Харви Вајнстин тогаш започна да мастурбира со другата рака.

Актерката се обидела да го оттурне, и тој станувал сè понасилен кон неа. Тој не бил спречен во неговиот план од нејзиното неодобрување и врескање. За време на борба со сексуален предатор, Хејли Грип го скршила ноктот и му нанела рани на гениталиите со истиот прст. Имено, екстремните жртви на сексуално насилство, исто така, зборуваа за екстремни лузни на гениталиите на Вајнштајн. Имено, во јануари минатата година, Џесика Ман зборуваше за лузни за време на сведочењето за силување.

FILE PHOTO: Film producer Harvey Weinstein arrives at New York Criminal Court for his sexual assault trial in the Manhattan borough of New York City

Раната што Хејли му ја нанесе на Вајнштајн се чинеше како идеална можност за бегство. Додека Вајнштајн крвареше, тој отиде да земе крпа, Грип истрча од собата, но таа беше запрена надвор од истата жена која ја донесе во хотелскиот стан и очигледно ја чуваше цело време, се вели во тужбата.

„Ти си сама виновна за сè што се случи во станот, сето тоа се случи заради твојот Туретов синдром. Луда си – жената се обиде да ја обвини Хејли за сексуалниот напад и се закани дека ќе каже некому што се случило дека ќе ја затвори во ментална установа.

Сексуалниот предатор Харви Вајнстин беше осуден на 23 години затвор за силување и сексуален напад. Миријам Хејли сведочеше дека Вајнштајн ја принудувал на орален секс во 2006 година, а Џесика Ман сведочеше дека ја силувал во 2013 година. Жртва на насилство била и британската актерка Кејт Бекинсејл.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris