Зои Кравиц личното искуство со развод и загуба ќе го преточи во нова музика и соло албум!

2 октомври, 2021
profimedia-0632027820-790x525

Актерката, пејачка и наскоро режисерка Зои Кравиц ужива во своите триесетти години во потполност и очигледно минува низ многу креативен период. Покрај тоа што конечно имаше можност да ја видиме во улогата на Catwoman во новиот Бетмен следната година, таа вредно работеше на сценариото за „Пуси Ајленд“ кое исто така ќе го режира, а главната улога е наменета за нејзиниот нов дечко Ченинг Тејтум.

Сепак, Зои ја насочи својата креативна енергија не само на кинематографијата, туку и на музиката. Поранешниот член на електропоп групата Lolawolf со години работи наизменично на соло албум, продуциран од познатиот Џек Антоноф. Албумот за љубовта и загубата е инспириран од нејзиното лично искуство за развод од актерот Карл Глусман по една и пол година во брак, рече таа во интервју за AnOther.

„Тоа е сложен простор помеѓу скршено срце, жалење за загуба и возбуда за она што следува“, рече Зои, најавувајќи музика која се развивала подолг временски период и носи цела низа различни емоции. Едвај чекаме да слушаме!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris