Заборавете на Г точката, ова е единственото место на телото кое ја гарантира кулуминацијата на жената, а еве како да го најдете!

14 септември, 2021
Devojka-uzbudjenje-1536x1024


Многу мажи не знаат точно каде е оваа точка
Бидејќи на мажите им е многу полесно да доживеат оргазам за време на класичен секс со пенетрација, прашањето за женската кулминација и како да се постигне тоа стана најважно.

Да, дебатата за познатата Г-точка трае веќе со години, а некои тврдат дека тоа е единствениот сигурен начин до кулминација, додека други веруваат дека целата оваа приказна е само измислица.
Она што е факт е дека во повеќето случаи, на жените им е потребна дополнителна стимулација, бидејќи помалку од 20 проценти од жените можат да доживеат кулминација само врз основа на секс со пенетрација.


Добро, секој знае дека клучот е во клиторисот, но колку мажи навистина знаат точно каде е таа магична точка што ја отвора вратата за женското задоволство.
Во клиторисот има повеќе од 8.000 нервни завршетоци, што го прави многу чувствителен.

Сепак, не секоја точка на неа е подеднакво чувствителна.
Секс експертите наведуваат дека убедливо најмногу нерви се наоѓаат на левата страна на клиторисот, во горниот квадрант, а тоа е волшебното место што треба да го пронајдете.

Оваа точка е исто така централно место во оргазмичката медитација и се советува стимулацијата со нежни кружни движења да трае 15 минути.

На овој начин, како што тврдат поборниците на оваа медитација, оргазмот ќе биде многу посилен.

Никогаш не е доцна да научите нешто ново, затоа ова е одлична можност за мажите да ја доведат до совршенство својата техника на стимулација на клиторисот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris