ЖЕНИТЕ СЕ ЕДНОГЛАСНИ: Ова ДЕФИНИТНО е најомразената секс поза! Дали се согласувате?

24 октомври, 2021
Screenshot 2021-10-24 174030

Ме интересира колку луѓе, воопшто, успеваат да се стават во вистинската позиција при изведувањето на оваа поза…

Позата 69 не е една од најчестите секс пози, но повеќето луѓе ја пробале барем еднаш во својот сексуален живот. Сепак, повеќето од дамите се разочарани… Познатата поза 69 на многумина им носи насмевка на лицата на самото споменување, но факт е дека многу дами не успеале да го обезбедат очекуваното задоволство. Ги прашавме жените какви се нивните впечатоци – еве што одговорија.

„Понекогаш ми е забавно, но може да стане многу иритирачки ако трае предолго или ако стане неудобно. Не е лошо за предигра, но тајмингот е најголемиот проблем. Да бидам искрена, премногу ми пречи бидејќи ми е многу тешко да се фокусирам на обезбедување и примање орален секс во исто време. Претпочитам моето момче и јас наизменично да се задоволуваме еден со друг“. Бојана, 29.

„Ух, ужас. Иако, морам да признаам дека не сакам да имам орален секс, па моето мислење секако не е меродавно“. Ања, 30.

„Ме интересира колку луѓе, воопшто, успеваат да се стават во вистинската позиција при изведувањето на оваа поза, без разни непријатности како што се гушење со нечии гениталии или неможност да ги достигнат? Мојот партнер беше 25 сантиметри повисок од мене, вратот ме убиваше после таа поза“. Јелена, 30.

„Па, што знам? Би ми било сеедно ако никогаш повеќе не ја имам во животот, но исто така не би ја ни одбила. Тешко е да уживате и да се концентрирате на друга личност во исто време “. Тања, 35.

“Не. Едноставно не“. Данијела, 36.

„Кога примам орален секс, не сакам истовремено да враќам. Сакам да уживам, а не можам да уживам ако продолжам да се трудам да се концентрирам на задоволување на другата личност“. Сандра, 25.

„Тоа е најглупавата поза на светот досега и прилично сум сигурна дека барем еден од партнерите ќе биде незадоволен за време на тоа. Претпочитам да се опуштам и само да уживам во оралниот секс, а потоа да вратам. Сè на сè, многу лоша поза“. Катарина, 24.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris