10 ТРЕНДИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА ШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГИ НОСИТЕ НА РАБОТА: Одлични за излегување, но не во професионално опкружување!

15 август, 2021
245273_shutterstock-1417690739_ls

Одењето на работа среде лето не мотивира да не поминеме повеќе од две минути пред плакарот размислувајќи што ќе облечеме. Само да биде удобно и лесно, ни е единствената мисла водилка.

Но, некои парчиња не се за во канцеларија, освен ако не работите во модниот бизнис или сте доволно среќни да имате прилично секојдневен пристап кон облекување во вашата компанија, и еве што дефинитивно треба да избегнувате.

Сива маичка

Ако се прашувате зошто тоа е само сива маичка, очигледно е дека никогаш не сте ја носеле на топло. Нема полош избор за спарни, летни денови од сива маичка, бидејќи на неа можете да ја видите секоја капка пот. Наместо тоа, изберете безбедни опции – црна или бела!

Искинати тексас шорцеви

Ова совршено парче за летните денови е создадено за одење на плажа и лежерни прошетки, но не и за работа.

Moda, Krop top, šešir

Кроп топ

Хит се секоја летна сезона, и доаѓаат во различни варијанти, но проблемот е што ниту една од нив не е соодветна за работата. Во ред е да ги покажете стомачните на вечерно излегување или на прошетка низ градот на плус 40, но во никој случај во канцеларија.

Вештачки материјали

Покрај тоа што се еколошки неодржливи, ние исто така страшно се потиме во нив, поради што треба да се избегнуваат во широк лак. Ако не знаете како да го „почувствувате“ материјалот при рака, внимателно прочитајте ги етикетите на облеката и изберете природни материјали: памук, лен и свила.

Велосипедски хеланки

Ова дискутабилно парче има место само во теретана и во четири sида, едноставно нема трета опција…

Потпетици

Потпетици на топлина? Не, благодарам! Замислете комбинација од „тешки“ нозе со отечени стапала од топлина, пот, плускавци и сега замислете како изгледаат само после работниот ден. Рамни сандали или чевли се најдобрата опција.

Бижутерија

Ефективните парчиња накит лесно ја усовршуваат дури и најобичната комбинација, но би било добро да се избегне накит бидејќи во комбинација со топлина и пот, тие можат да остават грди црни дамки на телото.

Moda, Stil, Pariz, Odelo, Sandale, Torba, Beretka, Kapa, Jesen, Proleće, Jesenja moda, Prolećna moda

Фустани за плажа

Фустаните за плажа што се лесни, со тенки прерамки или впечатлив принт ќе бидат многу поефикасни, а да не зборуваме за посоодветни, на плажа или навечер, отколку во работниот простор.

Анатомски влечки

Иако birkenstock сандалите беа најудобните летни обувки што сме ги носеле неколку сезони, тие сепак не се соодветни обувки за работниот простор.

Апостолки

И додека биркенстокот, особено моделот со два појаси, се уште може да помине, апостолките навистина не се чевли за работа, без разлика што работите. Имаат место само на плажа и нека останат таму.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi