2.000 ЖЕНИ ПРИЗНАЛЕ: Мажи, обрнете внимание, ова се 5-те работи кои ги тераат да ве изневерат!

5 март, 2021
Screenshot_5

Две работи се јасни, мажите и жените изневеруваат подеднакво, а главните причини се досадата и недостатокот на секс.

Но, интересно е да се погледне она што жените го наведуваат како најголеми машки гревови, поради што би сметале за прељуба.

Некои од нив ќе ви бидат смешни, но кога ќе погледнете во поголема слика, сето тоа има смисла на крајот.

2.000 жени учествувале во истражувањето, а дури 65 проценти од нив рекле дека многу помалку би размислувале за прељубата ако мажите направат помалку од овие „злосторства“ во кревет.

Прво, тука се малите нешта, од „крадење“ јоргани до водење љубов во бели чорапи. Во суштина, она што најмногу ќе ги одврати жените е џентлменското однесување на мажите.

Второ, најголемиот неуспех на посилниот пол е да се фокусираат премногу на сопственото задоволство – да бидат работите уште полоши, тие ќе побараат од партнерката да ги задоволи, а потоа нема да ѝ возвратат.

Трето, многу жени не сакаат „валкани разговори“ за време на сексот затоа што имаат впечаток дека се предмет од порно филм.

Кога инсистирате на „валкан разговор“, вашата партнерка ќе добие впечаток дека некоја порно фантазија ви е поважна од она што се случува меѓу вас во моментот.

Четврто, прескокнувањето на предиграта е голем проблем, особено ако се земе предвид дека на повеќето жени им е потребна дополнителна стимулација и дека класичниот секс на пенетрација не е доволен за оргазам.

Списокот завршува со некреативност (читај: досада) во кревет. За илустрација, дури 81 процент од жените изјавиле дека експериментирале многу повеќе во кревет со своите љубовници отколку со нивните сопрузи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris