20 ФЕНОМЕНАЛНИ ИДЕИ: Еве како сами да направите уникатни саксии без да потрошите дeнар! (ВИДЕО)

1 август, 2021
255221_saksije_ls

За неколку минути ќе ги добиете најубавите украси за дворот или терасата

Украсувањето на дворот или терасата не мора да биде скапо, само ви треба малку фантазија и добри идеи. Летото е време кога поминуваме најмногу време надвор, па зошто да не направиме мала оаза за уживање.

Користете ги мудро старите шишиња, картонските кутии или стапчињата за сладолед наместо да ги фрлите. Најдовме видео со 20 феноменални идеи за правење уникатни саксии.

Ако сакате цвеќиња, овие идеи ќе ви се најдат. Покрај тоа што ќе ги имате најуникатните саксии, ќе заштедите и многу пари. Секоја постапка е многу едноставна и секој може да ги следи чекорите. Нема да ви биде тешко дури и ако не сте навикнати да правите декоративни парчиња.

Картонска кутија – саксија

Saksija

Пластично шише може да се искористи на многу креативен начин. Погледнете:

Saksija

Саксија од сламки

Завиткајте ги сламките во лист весник и обојте. Наредете во круг и украсете со бисери.

Saksija

Исечете ги врвовите на пластичните лажици и залепете ги на пластичното шише што претходно сте го преполовиле. Ефектот е повеќе од интересен.

Saksija

Погледнете ги другите предлози во видеото: